Skip to main content
Drukuj

zwyciezca ligi tenisowejWzorem lat ubiegłych Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach organizowało gminną ligę tenisa ziemnego. Zwyciężył Adam Opalski, o którym pisaliśmy już w poprzednim numerze WLGZ, bowiem pod koniec wakacji zwyciężył w turnieju tenisa ziemnego o puchar prezesa stowarzyszenia „Perła Pękowic”.

 

W tym roku w rozgrywkach gminnej ligi uczestniczyło 16 zawodników, w tym jedna zawodniczka. Mecze rozgrywane były na korcie o sztucznej nawierzchni w Zielonkach przy hali sportowej od maja do września w systemie każdy z każdym. Następnie uczestnicy ligi przystąpili do play off, systemu pucharowego (zwycięzca meczu przechodzi do następnej rundy, a przegrany odpada z dalszej gry).
W rywalizacji tym systemem najlepiej poradził sobie Adam Opalski, który zajął 1. miejsce, 2. miejsce zajął Władysław Kućmierczyk, a dwa równorzędne 3. miejsca Zbigniew Krupiński i Andrzej Rosłaniec. W grupie słabszej (druga ósemka) zwyciężył Bartosz Wiącek.
Puchary i dyplomy wręczono uroczyście w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach 31 października 2015 roku.
W trakcie sezonu zdarzały się niegroźne kontuzje, które miały niekiedy wpływ na wynik końcowy kilku meczy. W przyszłym roku będziemy kontynuować tę formę spędzania wolnego czasu – zapowiada nadzorujący zmagania dyrektor CKPiR Marek Płachta. W lidze zaczynają grać wychowankowie UKS Korzeniowski.pl, który szkoli młodych adeptów tenisa.
Już dziś zapraszamy do udziału w gminnej lidze tenisa ziemnego, która ruszy z początkiem maja 2016 roku. Szczegóły, w tym tabela, będą umieszczane na naszej stronie internetowej ckpir.zielonki.pl.
Red.

Skip to content