Skip to main content
Zespoły

Zespół Bel Canto

Drukuj

Rozpoczął działalność w październiku 2009 roku jako chór żeński – pod liryczną nazwą Bel Canto, przemianowany w 2012 roku na zespół śpiewaczy „Zieleńczanki”, obecnie znowu pod nazwą Bel Canto. Opiekę nad zespołem sprawuje Wojciech Karwat, który nie tylko przygotowuje panie do występów, ale i akompaniuje na akordeonie. Panie mają próby w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej 17A.
Debiut chóru to występ na wieczornicy zorganizowanej z okazji 11 listopada 2009 r. w Bibliotece Publicznej w Zielonkach. Jedenaście pań zaprezentowało „Rotę”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko” oraz „My pierwsza brygada”. Podczas występu na Wigilii organizowanej przez GOPS dla osób starszych i samotnych w Bibicach zespół liczył już 17 członkiń. Zaprezentowały tam kolędy, również wiersze o tematyce świątecznej. Do dziś występują na spotkaniach organizowanych dla osób starszych i samotnych przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy.
Panie uświetniają swoim śpiewem liturgię w kościele w Zielonkach i Giebułtowie, na maj przygotowują pieśni maryjne, ćwiczą również utwory na dożynki.

Bel Canto

Skip to content