Skip to main content
Zespoły

Parafialna Orkiestra Dęta Korzkiew

Drukuj

Parafialna Orkiestra Dęta Korzkiew reaktywowana w 2007 roku za sprawą księdza Zbigniewa Płachty, proboszcza korzkiewskiej parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela, jest kontynuatorką orkiestry dętej założonej blisko 100 lat temu, w 1914 roku, przez Edwarda Maja, krakowskiego kompozytora, skrzypka i dyrygenta.
To młoda, ale i utytułowana orkiestra – w roku 2010 zajęła II miejsce podczas 52. Małopolskiego Konkursu Orkiestr Dętych w Więcławicach, a brązowy dyplom przywiozła z Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr i Big Bandów w Krakowie. Orkiestra Korzkiew zdobyła wyróżnienie na Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wieliczce 8 maja 2011 roku.
Co ważne orkiestra korzkiewska integruje utalentowaną muzycznie młodzież i nieco starszych mieszkańców m. in. Korzkwi i Grębynic. Jest wśród nich wielu uczniów szkół muzycznych, ale również osoby, które na co dzień  spełniają się zawodowo daleko od muzyki.
Michał Kwiatkowski, który dyryguje orkiestrą, otrzymał tytuł magistra sztuki na Akademii Muzycznej w Krakowie w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych w roku 2008. Uczestniczył również w kursach dyrygenckich i koncertował w wielu krajach Europy. Założył skrzypcową Orkiestrę NOVA. Pełni również funkcję prezesa Fundacji Orkiestra NOVA, której celem jest wspieranie działalności kulturalnej, naukowej i oświatowej w dziedzinie twórczości muzycznej oraz inicjatyw kulturalnych.

DSC_0038park_korzkiew_07.11

Skip to content