Skip to main content
Aktualności

Zachariaszada 2020

Drukuj

Pandemia pokrzyżowała plany Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Stowarzyszenia Zachariasz  czyli organizatorów corocznej imprezy integrującej osoby niepełnosprawne z Małopolski. Na „Zachariaszadzie” odbywającej się w hali sportowej w Zielonkach co roku bawią się podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.  To tu, w Zielonkach osoby niepełnosprawne razem ze swoimi opiekunami i wychowawcami biorą udział w sportowej oraz artystycznej zabawie, gdzie króluje dobry humor i fantastyczna atmosfera.

– W dobie panującej pandemii postanowiliśmy tradycję podtrzymać i wysunęliśmy propozycję organizacji „Zachariaszady” w ich własnych placówkach. Nie trzeba było długo czekać na pozytywne reakcje i odpowiedź ośrodków, od razu pracownicy i podopieczni zabrali się do pracy i w mig zorganizowali u siebie zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe i artystyczne bez narażania się na ryzyko związane z koronawirusem.  Projekt jeszcze trwa zatem można się jeszcze zgłaszać i zorganizować u siebie zajęcia do początku grudnia. Za świetne pomysły podczas zajęć oraz widoczną wspaniałą atmosferę wszystkim ośrodkom biorącym udział w „Zachariaszadzie” bardzo dziękujemy – podkreślają organizujące wydarzenie Katarzyna Żak i Magdalena Lech, która również zainicjowała tegoroczną formułę imprezy. 
„Zachariaszada” – integrująca impreza dla osób niepełnosprawnych” uzyskało wsparcie finansowe ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.  Beneficjentem zadania jest Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej ZACHARIASZ, które ściśle działa z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.

Pokaz slajdów z udziałem podopiecznych Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie biorących udział w tegorocznej edycji Zachariaszady.

Skip to content