15 grudnia artyści z gminy Zielonki zaprezentowali się na scenie podczas świątecznych targów na krakowskim rynku. Były grupy kolędnicze z Owczar, Trojanowic i Zielonek, orkiestry dęte z Korzkwi, Woli Zachariaszowskiej i Zielonek oraz solistki z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji oraz szkolny chór Mezzofore. Publiczność żywiołowo reagowała na występy i nagradzała wszystkich wykonawców gromkimi brawami.
Jako pierwsza na scenie wystąpiła orkiestra z Zielonek, która wprowadziła publiczność w świąteczną atmosferę. Wójt gminy Zielonki Bogusław Król powitał wszystkich wraz z organizatorem Targów Bożonarodzeniowych Dariuszem Michalakiem, prezesem ARTiM.
Tradycje kolędnicze gminy Zielonki wiążą się z występami grup Herodów. Na krakowskiej scenie wystąpiły trzy zespoły, które odegrały wydarzenia na dworze króla Heroda, gdy w Betlejem narodził się Syn Boży. Na początek zaprezentowała się grupa z Zielonek w odświeżonym składzie.
– Cieszę się, że po pięciu latach przerwy znów mogę występować z bratem w tym widowisku – mówił Adam Sandecki, w roli Turka.
Oklaskami nagrodzono także występ Herodów z Owczar oraz grupy kolędniczej z Trojanowic. Wszystkich miłośników tego zwyczaju zapraszamy na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, który odbędzie się 12 stycznia w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjne gminy. Można było otrzymać materiały informacyjne i ostatnie wydanie Wiadomości Lokalnych, a także zakupić monografię oraz ręcznie wykonaną figurkę Heroda. Po raz drugi na swoim stoisku zaprezentowało się Stowarzyszenie Perła Pękowic z lawendowymi aniołkami, diabełkami z gorczycy i specjalnym pękowickim siankiem.
– Aniołki z lawendą cieszyły się dużym powodzeniem. Ludzie chwalili nas za pomysł. Wspólna praca przy tworzeniu tych wyrobów dała nam dużo radości i bardzo nas zintegrowała – mówiła Ewa Sadzik ze stowarzyszenia.
Czerwone, mikołajkowe czapki były znakiem rozpoznawczym chóru szkolnego z Zielonek. Występ „Mezzoforte” pod batutą Ewy Adamczyk roztańczył i rozśpiewał publiczność. Świąteczne utwory zaprezentowali podopieczni Anny Roj: Aleksandra Medyńska, Maja Sum, Klaudia Kruczek, Aleksandra Majka, Monika Bania i Agnieszka Łachowska.
Na stoisku promocyjnym można było zakupić płytę z kolędami zespołu Fermata, a już wkrótce artystów związanych z CKPiR zobaczymy podczas spektaklu „Gwiazdka nad stajenką”.
Nie zabrakło występu orkiestry Korzkiew pod batutą Michała Kwiatkowskiego, która zaprezentowała nowoczesny repertuar – muzykę filmową, latynoamerykańską i musicalową. Uwieńczeniem imprezy był koncert Orkiestry Dętej „Wola” z Woli Zachariaszowskiej pod batutą Lecha Wnuka.
KB
Zapraszamy do galerii zdjeć na Facebook’u.