Skip to main content
Drukuj

DSC08266mosChór Fermata pod dyrekcją Anny Roj i orkiestra Korzkiew pod kierownictwem Michała Kwiatkowskiego 22 października zaprosili społeczność Zespołu Szkół w Zielonkach i wszystkich chętnych na piękny koncert „Dotknij miłosierdzia”, który swoją premierę miał podczas Festiwalu Młodych w Bibicach w ramach Światowych Dni Młodzieży w lipcu tego roku. Niedługo po Dniu Papieskim, w szkole imieniem św. Jana Pawła II trudno o lepsze upamiętnienie patrona.

Młodzieżowy chór Fermata, tak jak latem, wystąpił z parafialną orkiestrą dętą Korzkiew oraz własną sekcją instrumentalną. Łącznie kilkadziesiąt młodych muzyków w hali sportowej w Zielonkach wystąpiło przed uczniami i razem z nimi. Natalia, Jagoda i Karolina, uczennice szkoły podstawowej, zgodziły się zaśpiewać z chórem i orkiestrą „Barkę”, ulubioną pieśń Ojca Świętego. Prowadząca koncert Anna Roj wspominała z widownią Światowe Dni Młodzieży, na przykład pobyt pielgrzymów w domach uczniów.
Zespoły wykonały mniej lub bardziej znane pieśni o tematyce religijnej – „Abba, Ojcze”, „Nie lękajcie się”, „Tyś jak skała”, „Okaż mi, Boże, miłosierdzie swoje”, „Uwielbiam Imię Twoje, Panie”. Solo lub w duetach wystąpili: Natalia Medyńska, Agnieszka Łachowska, Katarzyna Kućmierczyk, Aleksandra Majka, Maja Sum, Jagoda Wiecha, Norbert Kociarz, Anna Roj, Monika Bania, Aleksandra Medyńska, Monika Zielińska oraz Marek Krawczyk z chóru Psallite Deo w Bibicach, z którym tworzyli w lipcu Gminny Chór ŚDM.                                                                                                                  
– Mam nadzieję, że to nie ostatnia wspólna z orkiestrą Korzkiew inicjatywa – mówiła Anna Roj. Dyrektor Zespołu Szkół Bożena Nowak dziękowała muzykom oraz dyrektorowi CKPiR Markowi Płachcie za organizację koncertu.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSC08092
DSC08098
DSC08111
DSC08169
DSC08182
DSC08185
DSC08194
DSC08229
DSC08265
DSC08285
Close Menu
Skip to content