Skip to main content
Drukuj

DSC03707wszyscyRaz do roku po 10 miesiącach intensywnych ćwiczeń z uczniami Wojciech Karwat zaprasza rodziców i całe rodziny swoich uczniów na prezentację osiągnięć w formie koncertu – popisu muzycznego – „Wojtek przedstawia”. 19 czerwca w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach na keyboardzie i akordeonie zagrało ośmiu spośród czternastu uczniów pana Wojtka.

 

Występ rozpoczęło trio w składzie: Krzysztof Jamróz, Michał Mitka i Artur Gurgul. Chłopcy grają razem na keyboardach lub z akordeonem, na którym solo wykonuje Krzysztof. Wykonali marsz turecki Mozarta oraz „Gdybym był bogaty…” z musicalu „Skrzypek na dachu” na keyboardach oraz tango i polkę z akordeonem.
Krzysztof jest uczniem szkoły muzycznej II stopnia, jednak wśród uczniów pana Wojtka ma już swoich naśladowców. Na akordeonie zagrali solówki Zuzia Zberus oraz Marcin Mędrek. Marcin mieszka w Trojanowicach i chciałby na tym instrumencie przygrywać grupie kolędniczej, która się tam zawiązuje. Ania Głuszek zagrała „Smerfy” i „Hej, sokoły” na keyboardzie, a Ania Adamczyk – „Mam chusteczkę haftowaną”. Kajetan Wolak, który na keyboardzie wykonał „Stary niedźwiedź mocno śpi” został pochwalony za grę z pamięci.
Ważne, żeby sami chcieli ćwiczyć, nie na zasadzie – przeskrobałeś coś, idź poćwiczyć na akordeonie – radzi instruktor.    
Na keyboardzie swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali: Jakub Kantor, Bartosz Ziemba oraz Dominika Krawczyk. Niektórzy z prezentujących nie ćwiczą długo, kilka miesięcy, ale nie brakuje im zapału. Za pracę i chęci otrzymali pamiątkowe dyplomy na koniec tego roku szkolnego.
Trzeba im dziękować, że wytrwali w tym co sobie postanowili, mam nadzieję, ze równie chętnie będą uczestniczyć w zajęciach  w przyszłym roku. Już się uczestników nie pytam, czy przyjdą we wrześniu, raz zapytałem i dostałem odpowiedź, że nie  – zażartował Wojciech Karwat, który w CKPiR nie tylko uczy gry na instrumentach, jest też kapelmistrzem Parafialno – Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek.
Nie zagrali w niedzielę keyboardziści: Jakub Witek, Leon Kapuściński, Kacper Nowak i Norbert Kociarz oraz akordeoniści: Szymon Kwiecień i Dawid Wilk; im też należą się gratulacje za całoroczną pracę.
Dyrektor CKPiR Marek Płachta przekazując dyplomy dziękował rodzicom za wytrwałość w przywożeniu dzieci na zajęcia, w oczekiwaniu na nie podczas ćwiczeń. Na wakacje Wojciech Karwat zaleca nie zapominać o instrumentach, a do życzeń miłego wypoczynku wszyscy się dołączamy.
IO

DSC03652trio

DSC03658Kajetan

DSC03663Zuzia_akordeonistka

DSC03669Ania_Guszek

DSC03678Ania_Adamczyk

DSC03684Kuba_kantor

DSC03690Bartosz_Ziemba

DSC03694Dominika_Krawczyk

DSC03698Marcin_Mdrek

DSC03709Krzysztof_Jamrz

Close Menu
Skip to content