Skip to main content
Drukuj

Małgosia Łyczkozmn

 

Eliminacje małopolskie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 16 i 17 maja 2022 r. w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze: Władysław Kućmierczyk otrzymał wyróżnienie, a Małgorzata Łyczko uzyskała rekomendację do centralnych eliminacji. Trzymamy dalej kciuki za nasza reprezentantkę, gratulujemy jej i panu Władysławowi.


Recytacje oceniało jury w składzie: Jacek Romanowski – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – przewodniczący, Anna Branny – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Maciej Sajur – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie,
Krystyna Hussak-Przybyło – wicedyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Janusz Michalik – przedstawiciel Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.
W konkursie recytatorskim w kategorii dorośli jury przyznało 6 wyróżnień, wśród wyróżnionych znalazł się, jak już napisaliśmy, Władysław Kućmierczyk z gminy Zielonki
W turnieju poezji śpiewanej oceniało jury w składzie: Józef Opalski – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – przewodniczący, Jacek Romanowski – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie; Dawid Sulej Rudnicki – pedagog Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Krystyna Hussak-Przybyło – wicedyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Janusz Michalik – przedstawiciel Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.
Przyznano jedną I nagrodę kwalifikującą do centralnych eliminacji, które się odbędą  w lipcu we Włocławku, oraz trzy równorzędne nagrody z rekomendacją do tych eliminacji, wśród tej trójki znalazła się Małgorzata Łyczko.
Gratulujemy!

Skip to content