Skip to main content
Aktualności

Wakacje na sportowo w gminie Zielonki

Drukuj

Od 1 lipca w Hali Sportowej w Zielonkach odbywają się zajęcia sportowo – rekreacyjne. Dzieci nie zawiodły – od pierwszego dnia zajęć frekwencja dopisuje. Upałem nie ma co się martwić.
I tak: podczas pobytu na zajęciach dzieci i młodzież uczestniczą w konkursach plastycznych. Powstała już cała wystawa prac z modeliny, plasteliny, obrazków malowanych farbami i kolorowanych kredkami. Dziećmi opiekują się Karolina Marszałek, Anna Roj, Tomasz Dudek i Wojciech Karwat. Ania jest instruktorem muzycznym w CKPiR i w wakacje nie zaprzestaje zachęcać dzieci do muzykowania. W karaoke śpiewały swoje ulubione piosenki i recytowały wiersze.
Widać, że chętnie przychodzą, żeby spotkać się z nami i swoimi rówieśnikami – mówi Karolina Marszałek.

Nie przeszkadza im upał, czas spędzają w zacienionych pomieszczeniach na wspomnianej działalności artystycznej, ale i ciekawych grach planszowych, w które zespół centrum kultury zaopatrzył się już pod koniec roku szkolnego. Hitem jest gra w super farmera, a choć na początku trzeba było pomocy i najmłodsi szybko zrozumieli zasady. Starsza młodzież, głównie gimnazjaliści oczywiście ciągle gra w halową piłkę nożną – udało się zauważyć talenty piłkarskie.
Centrum Kultury czeka na dzieci w każdy dzień powszedni do 27 sierpnia – od 9.00 do 11.00 zaprasza uczniów szkół podstawowych a od 11.00 do 13.00 młodzież gimnazjalną. 21 lipca pojadą do kina na ostatnią część przygód o zielonym ogrze. W każde wakacje nie może zabraknąć wycieczki do Wesołego Miasteczka w Chorzowie, tej wyprawy nie da się niczym zastąpić a planowana jest na 4 sierpnia. Wycieczkowa końcówka sierpnia to poznawanie flory i fauny – 18 sierpnia wyjazd do zoo w Krakowie, 25 sierpnia do krakowskiego Ogrodu Botanicznego. Zajęcia w hali są bezpłatne, rodzice muszą opłacić dzieciom tylko bilety wstępu podczas wycieczek.

 

hala2010wakacje.2jpg

hala2010wakacje

/table

Close Menu
Skip to content