Skip to main content
Drukuj

plakat utw2Zielonki są miejscowością uniwersytecką – Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej Zachariasz otrzymało dofinansowanie od Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie na Zielonecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dofinansowanie wyniosło 20 tys. zł. Już 21 czerwca wykład inaugurujący, szczegóły na plakacie. Prosimy zapoznać się również z: harmonogramem.

Zajęcia na UTW podzielono na 4 panele tematyczne. Odbędą się wykłady o zdrowiu, psychologiczne, geograficzne wraz z zajęciami usprawniającymi pamięć i koncentrację. Zostaną zorganizowane warsztaty rękodzieła: decoupage, ceramika, w tym również takie, które zintegrują seniorów z dziećmi. Nie zabraknie gimnastyki dla seniorów. I wreszcie część kulturalna czyli założenie klubu poetyckiego, gdzie będzie się można podzielić twórczością i zostanie wydana broszurka z poezją seniorów. Zostaną też zorganizowane wyjścia do kina i teatru.
Jesienią planowany jest pierwszy Gminny Dzień Seniora dla seniorów i ich najbliższych, będzie można skorzystać z porad, wykładów; obejrzeć pokaz mody dla seniorów oraz wziąć udział w zajęciach z autoprezentacji i wizażu, czyli „Rodzinnie z seniorem – zobacz jak pięknieje z wiekiem”.
Na uniwersytecie będzie obowiązywał indeks, a dla studentów ze stuprocentową frekwencją przewidziano nagrodę. Planowany jest 12-stronicowy kalendarz na przyszły rok „Z seniorami dla seniorów”.
Red. IO

Skip to content