Skip to main content
Drukuj

 

 

zmnAgnieszka_Pilorz_Andrychow_szczesliwy_zwyciezca

 

Znamy już wyniki konkursu na fotoreportera Zachariaszady. Pierwszym miejscem i aparatem cyfrowym Samsung ES80 nagrodzono Agnieszkę Pilorz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Andrychowie za zdjęcie „Szczęśliwy zwycięzca”. Drugie miejsce  zajął Roman Jarnot  z ŚDS w Oświęcimiu (nagrodą jest aparat cyfrowy Samsung ES9), a trzecie miejsce  – Bogumił Hrabia z ŚDS w Woli Kalinowskiej (nagrodą jest również aparat Samsung ES9). Obok: zwycięska fotografia Agnieszki Pilorz, aby powiększyć kliknij zdjęcie.

Do konkursu zgłosiły się 22 osoby reprezentujące 20 dziennych ośrodków wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Nadesłano 43 zdjęcia. W skład komisji weszli: Zygmunt Novák, fotograf i podróżnik oraz Anna Pałach, fotograf i opiekun kółka fotograficznego przy Szkole Podstawowej nr 31 w Krakowie.
– Konkurs fotograficzny „Reporter Zachariaszady” był częścią pilotażowego projektu „Z fotografią na ty ”. Dzięki niemu pragniemy zachęcić osoby niepełnosprawne do rozwijania zainteresowań tą dziedziną. Nagrody w postaci aparatów fotograficznych stwarzają  narzędzie do pracy, służące utrwalaniu świata z perspektywy osoby niepełnosprawnej. W dalszej perspektywie planujemy prowadzenie warsztatów fotograficznych, połączonych z wycieczkami kulturoznawczymi, przyrodniczymi. Oczywiście liczymy na dalszą współpracę ze sponsorami – wyjaśnia Ewa Migas ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej, który zorganizował konkurs. Nagrody ufundowali: firma CISCO System Poland sp. z o.o. z Warszawy, Radio Taxi Barbakan oraz pan Maciej Lasoń z Krakowa.

zmnRoman_Jarnot_Oswiecim_1

fot: Roman Jarnot – ŚDS Oświęcim – II miejsce

 

zmnBogumil_Hrabia_Wola_Kalinowska_t_szybciej_wyzej__mocniej

fot. Bogumił Hrabia – ŚDS Wola Kalinowska – III miejsce

Close Menu
Skip to content