Skip to main content
Drukuj

ZPNS2012_ulotka-1Organizatorzy zachęcają szkoły podstawowe z gminy Zielonki do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci do lat 10 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” czyli oficjalnych Mistrzostw dziewcząt i chłopców w kategorii U-10. Zapisy do Turnieju potrwają do 31 marca 2012 roku. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz Mistrzów Europy 2012. Sponsorem rozgrywek już od sześciu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej.


 

 

To już kolejna edycja, w rozgrywkach w 2011 roku wzięło udział ponad 85 tys. dzieci z całej Polski. Patronat honorowy nad rozgrywkami corocznie obejmują: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w każdej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. – Camp Nou w Barcelonie, 2008 r. – Wembley w Londynie, 2009 r. – Santiago Bernabeu w Madrycie, 2010 r. – San Siro w Mediolanie, 2011 – Amsterdam Arena w Amsterdamie.
Mistrzowie i Mistrzynie Polski w piłce nożnej w kategorii U-10, zdobywcy Pucharu Tymbarku w 2011 roku, odwiedzili słynny stadion Ajaksu Amsterdam. Z jego trybun mieli okazję kibicować aktualnym mistrzom Holandii w starciu z zespołem AZ Alkmaar. Młodzi piłkarze i piłkarki uczestniczyli również w treningu poprowadzonym przez szkoleniowców klubu Ajax Amsterdam. Rozegrali także mecz przyjaźni z drużyną FC Amsterdam.
W tegorocznej edycji Turnieju nagrodą główną jest wyjazd na mecz Mistrzów Europy 2012.
Jak informują organizatorzy i sponsorzy, oprócz nagrody głównej przewidziano dla uczestników wiele atrakcyjnych nagród, także dla  trenerów, którzy za udział każdej swojej drużyny w Turnieju, otrzymują profesjonalne kurtki treningowe firmy JAKO. Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, celem rozgrywek jest wyłanianie największych piłkarskich talentów i indywidualności, które w przyszłości mogą decydować o sile i obliczu Reprezentacji Polski.
Drużyny można zgłaszać do 31 marca 2012 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.zpodworkanastadion.pl, gdzie zamieszczony został także regulamin oraz formularz zgłoszeniowy

ZPNS2012_ulotka-1
ZPNS2012_ulotka-2
ZPNS2012_ulotka-3
ZPNS2012_ulotka-4
ZPNS2012_ulotka-5
ZPNS2012_ulotka-7
ZPNS2012_ulotka-8Skip to content