Skip to main content
Drukuj

DSC 0179 001

10 października zakończył się projekt realizowany przez Fundację Żyrafa Życie Radość Fantazja przy współpracy z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Przez cały wrzesień fundacja realizowała w Zielonkach projekt „Lato teatrem malowane”.


W ramach projektu młodzież uczestniczyła w zajęciach teatralnych oraz takich, które są związane bezpośrednio lub pośrednio z teatrem np. teatr cieni, podstawy tworzenia scenariusza.
– W ten sposób chcieliśmy połączyć wiele działań interdyscyplinarnych, których osią miał być teatr. Projekt od początku nastawiony jest na dialog z uczestnikami – mówi Marta Lasoń, koordynatorka projektu.
W czasie całego projektu starsze dzieci i młodzież uczestniczyła w zajęciach plastycznych, scenograficznych, teatralnych. Na warsztatach wszyscy pracowali nad wyrazem scenicznym, dykcją, ruchem i ekspresją, opracowywali scenki a także zrobili niepowtarzalne pacynki skarpeteciaki oraz figurki i rekwizyty do teatrzyku i teatru cieni.
Projekt „Lato teatrem malowane” tak bardzo spodobał się jego uczestnikom, że zamiast 16 warsztatów i spektaklu zostało zrealizowanych 21 warsztatów. Zwieńczeniem projektu były: finałowa lekcja teatralna i minispektakl przygotowany przez trupę teatralną Komedianty działającą na co dzień w ramach Krajowej Sceny Komedii dell’Arte w Teatrze Praska 52.  Finał projektu miał miejsce w wyremontowanych salach Folwarku Kultura w Owczarach – filii CKPiR w Zielonkach. Projekt był realizowany wraz z Małopolskim Instytutem Kultury w ramach znacznie większego przedsięwzięcia, jakim jest program Bardzo Młoda Kultura 2019-2921 – Małopolska.
Red.

DSC00130

DSC 0004 001IMG 4575

Close Menu
Skip to content