Skip to main content
Drukuj

DSC 0326Jednym z pomysłów realizowanych w ramach projektu Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach „Poznajmy się – razem możemy więcej” jest  „Dotyk natury” projekt zorganizowany przez Beatę Godynię-Kapałkę z Bibic. 7 sierpnia w trakcie letniego spaceru po łąkach, polach i przydrożach gminy Zielonki omówiono z uczestnikami miejscowe zioła i ich zastosowanie. Po spacerze zorganizowano warsztaty kosmetyczne, a aby się rozruszać zaproponowano tańce dla rodziców z najmłodszymi dziećmi i dla dzieci od 5 do 12 lat.

Warsztaty rozpoczęły się godzinnym spacerem ziołowym w okolicach boiska KS Bibiczanka w Bibicach. Uczestnicy ruszyli wraz z prowadzącą Beatą Godynią-Kapałką polnymi drogami poznając okoliczne zioła. Podczas spaceru prowadząca zaznajomiła uczestników z topografią Bibic, przedstawiła im rys historyczny miejscowości oraz opowiadała legendy związane Bibicami. Dzieci dostały minizielniczki do kolorowania. Zebrane na polach zioła wykorzystali następnie do przyrządzenia naturalnych kosmetyków. Każdy uczestnik mógł sam stworzyć swój wyjątkowy i zdrowy krem oraz peeling lub sól do kąpieli. Z reszty pięknych bukietów utworzono wianki wykorzystywane podczas zajęć tanecznych, tańczono do utworów z elementami ludowymi. Dzieci poznały m.in. podstawowe kroki krakowiaka.
Spotkanie było częścią oddolnej inicjatywy „Dotyk natury” finansowanej ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021” i stanowi jeden z pomysłów realizowanych w ramach projektu Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach „Poznajmy się – razem możemy więcej”.

Więcej zdjęć: facebook.com/ckpir

DSC 0121
DSC 0151
DSC 0205
DSC 0308

DSC 0966

Zdjęcia przedstawiają uczestników warsztatów „Dotyk natury”.

2021 NCK IS dofinans dom kultury plus rgb
Close Menu
Skip to content