Skip to main content
Drukuj

konkurs1

23 listopada w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się koncert laureatów Konkursu Piosenki Polskiej. Wyjątkowy popis umiejętności wokalnych artystów, którzy zwyciężyli podczas zorganizowanego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach konkursu, przyciągnął do Centrum Integracji Społecznej setkę wiernych słuchaczy.

Naszych reprezentantów, z gminy Zielonki, można obejrzeć: tutaj.

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się 57 solistów i zespołów, które wystąpiły 19 listopada ze swoim repertuarem przed komisją konkursową. Jury w składzie: Agnieszka Grochowicz, Andrzej Zarycki i Andrzej Lichosyt przyznała miejsca w czterech kategoriach wiekowych.
Zabiorę brata na koniec świata” zespołu Fasolki, „Dwudziestolatki” Macieja Kossowskiego, „Wielka woda” Maryli Rodowicz – te i wiele innych, polskich utworów zaprezentowali członkowie pięciu zespołów biorących udział w konkursie w kategorii: grupy wokalne. Spośród nich pierwsze miejsce zajął zespół Verso delegowany z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, drugie miejsce przypadło zespołowi Be Blue z Zespołu Szkół w Zielonkach, a trzecie przyznano Anicie i Kamili Noworyta z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.
W kategorii: soliści w wieku 7-11 lat pierwsze miejsce zajął Wilhelm Pasterz z Zespół Szkół w Michałowicach, drugie ex equo Jagoda Wiecha z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach i Kamila Tylek z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach, a trzecie Ewa Pawlik z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Natalia Tylek, także z GOK w Mogilanach.
Najwięcej uczestników, bo aż 23, wzięło udział w kategorii soliści 12-15 lat. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęły: Katarzyna Fiedor z Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach oraz Zofia Sydor (zgłoszona indywidualnie). Drugie miejsce przyznano Klaudii Kruczek z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, trzecie Wiktorii Twardosz ze Szkoły Podstawowej w Witkowicach, a wyróżnienie otrzymała Katarzyna Ciepły z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
Wysoki poziom zaprezentowały solistki biorące udział w kategorii 15-19 lat. Pierwsze miejsce zajęła podopieczna Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach – Agnieszka Łachowska, drugie miejsce przypadło ex equo Małgorzacie Zgrzywie i Monice Chmielarczyk z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, a trzecie Katarzynie Kozie, również ze Skawiny. Jury wyróżniło także Adriannę Dijuk z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc i wyróżnień wystąpili podczas koncertu laureatów. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz bony podarunkowe, a za zajęcie pierwszego miejsca artyści otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję statuetki.
KB

konkurs2

     Fot.A Chlebowski

 

konkurs3

konkurs4

konkurs5

konkurs6

konkurs7

konkurs8

Close Menu
Skip to content