Skip to main content
Drukuj

swiatecznieW niedzielę 5 grudnia miało miejsce świąteczne spotkanie w Folwarku Kultura w Owczarach czyli filii Centrum Kultury w Zielonkach. Przygotowano mnóstwo atrakcji muzycznych i plastycznych, a grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj wraz z panią Mikołajkową.

Popołudnie rozpoczęło się od koncertu umuzykalniającego pt. „Mikołajki Jazzowajki”. Była to interaktywna zabawa dla dzieci w wieku od jednego do sześciu lat wraz z rodzicami. Prowadzona w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona.  Zajęcia „gordonowskie” stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Było mnóstwo muzyki, tańca i zabawy, której zwieńczeniem były odwiedziny św. Mikołaja wraz z panią Mikołajkową. Gordonki odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 10.00 w budynku Centrum Kultury w Zielonkach (CIS, ul. Galicyjska 17 A, Zielonki). Zapisy: ckpir@zielonki.pl.
Podczas niedzielnego popołudnia odbywały się także warsztaty plastyczne. Można było własnoręcznie przygotować kartkę bożonarodzeniową. Z papierowych rolek, kawałków futerka i aksamitu powstawały niepowtarzalne skrzaty i świąteczne choinki.
Zwieńczeniem wieczoru był recital Agnieszki Pudło pt. „Kobieta w podróży”. Był to już drugi koncert z cyklu Muzyczne Wieczory w Folwarku Kultura. W ubiegłym tygodniu można było wysłuchać utworów J.S. Bacha oraz muzyki na akordeonie, tym razem gwiazdą wieczoru była Agnieszka Pudło. Wokalistka i aktorka scen muzycznych i recitalowych w swoim koncercie nawiązała do miejsc i miast dla niej szczególnych tj. Paryża, San Francisco czy Nowego Jorku. Publiczność podczas koncertu mogła usłyszeć teksty znanych, inspirujących kobiet m.in. Agnieszki Osieckiej czy Wisławy Szymborskiej. Repertuar był różnorodny: Ewy Demarczyk,  Hanki Ordonówny i Edith Piaf.
Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. W najbliższą niedzielę, 12 grudnia, o godzinie 12.00 odbędzie się prezentacja gminy Zielonki na Rynku Głównym w Krakowie. Tydzień później, 19 grudnia, jest organizowany pierwszy Zielonecki Jarmark Bożonarodzeniowy od godziny 9.00, parking przy Urzędzie Gminy w Zielonkach.
KB

Więcej zdjęć: tutaj

 

Zdjęcia przedstawiają uczestników i atrakcje spotkania „Świątecznie w Owczarach”.

swiatecznie2
swiatecznie3
swiatecznie4
swiatecznie6
swiatecznie5
Close Menu
Skip to content