Skip to main content
Drukuj

Zuzia_Bosak

 

 

Spieszymy się pochwalić, że podczas VII Przeglądu Wokalno-Instrumentalnego „Śpiewać i grać każdy może” w Zabierzowie reprezentantka naszej gminy Zuzia Bosak zajęła pierwsze miejsce w kategorii: uczestnicy do lat 7.  Cieszymy się też z osiągnięć Wiktorii Oliwy – trzecie miejsce w kategorii od 8 do 12 lat; Omara Jemmaoui – wyróżnienie w kategorii od 13 do 16 lat; Aleksandry Medyńskiej – wyróżnienie w kategorii od 17 lat. Chór Fermata również znalazł się na podium i zajął trzecie miejsce w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne.Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wzorowo. Jury miało trudne zadanie, zwłaszcza w kategorii zespołów. W tej właśnie kategorii znalazło się 12 zespołów, każdy inny i wyjątkowy. Gratuluję wszystkim moim podopiecznym. Wiem ile pracy i serca włożyli w przygotowanie piosenek konkursowych. Mam nadzieję, że kolejne doświadczenie na scenie pozostanie dla nich miłym wspomnieniem i zmotywuje do dalszej pracy bo wiem, że śpiew i muzyka jest dla nich prawdziwą pasją – mówi Anna Roj, pod której kierunkiem młodzi wokaliści pogłębiają talenty.
Zuzia Bosak, świeżo upieczona uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu,  swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w ubiegłym roku, uczęszczając na zajęcia wokalne oraz gry na pianinie w Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Występ w Zabierzowie nie był jej pierwszym sukcesem, w poprzedniej edycji konkursu otrzymała wyróżnienie. Jest laureatką pierwszego miejsca Gminnego Konkursu Piosenki w Zielonkach. Tak więc muzyka towarzyszy jej na co dzień, a śpiew sprawia wiele radości.
Do finałowego etapu przeglądu zakwalifikowano ponad 50 solistów oraz 11 zespołów. Komisją konkursową kierował Ryszard Kopciuch-Maturski z grupy Old Metropolitan Band.
CKPIR

Close Menu
Skip to content