Skip to main content
Drukuj

miechow1W niedzielę 19 stycznia w Miechowie odbył się XVI Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych  oraz XLIV  Miechowski. Gminę Zielonki reprezentowały: Herody z Owczar i Trojanowic oraz Grupa Kolędnicza Bibiczanie. III miejsce w przeglądzie zajęły Herody z Owczar.

W sali widowiskowej w Miechowie zaprezentowało się dziewięć zespołów, spośród których w kategorii grup dorosłych: I miejsce zajęły Herody z Brzuchani i Minogi, II miejsce Herody z Miłocic, a III miejsce Herody z Owczar i Czajowic. Grupy  z Bibic i Trojanowic dostały dyplom za udział w konkursie. W kategorii grup dziecięcych miejsce I zajęły maluchy ze Swojczan, a II z Janowic.
Jury w składzie Małgorzata Oleszkiewicz (Muzeum Etnograficzne w Krakowie), Krystyna Jasińska i Marcin Durman oceniało występujących kierując się kryteriami: tradycyjność tekstów i melodii, stroje, rekwizyty oraz charakterystyczną prezentację postaci. Przegląd ma na celu kontynuowanie tradycji ludowego kolędowania, pobudzanie aktywności artystycznej młodego pokolenia oraz dokumentowanie i rejestrowanie kultury ludowej.
Organizatorem przeglądu byli: Centrum Kultury i Sportu z Miechowa, Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Gmina Miechów. Imprezie patronował Dziennik Polski.
Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów.
Patrycja Sioła

Galeria zdjęć na Facebook’u.

miechów2

miechów3

miechów4

Skip to content