Skip to main content
Drukuj

Złota Struna dla FermatyMłodzieżowy Chór Fermata,  wyśpiewał sobie miejsce wśród najlepszych wykonawców w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów O Złotą Strunę.  Impreza pod patronatem  księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz burmistrza Niepołomic Romana Ptaka  odbyła się 9 i 10 kwietnia  na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Konkurs Chórów o Złotą Strunę odbywa się w Niepołomicach od wielu lat,  a jego celem jest ocena dorobku artystycznego chórów amatorskich. Uczestnicy konkursu jak co roku rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach; chóry młodzieżowe (szkolne i akademickie) oraz chóry dorosłe. Jurorzy oceniali dobór repertuaru oraz warsztat wokalny wykonawców w tym: intonację, emisję głosu, interpretację a także ogólny wyraz artystyczny prezentacji.
Po wysłuchaniu 25 grup biorących udział w tegorocznych  eliminacjach,  jury w składzie ks. dr hab. Robert Tyrała-przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej,  prof. zw. dr Jerzy Kurcz z  Akademii Muzycznej w Krakowie,  prof. Marta Wierzbieniec- dyrektor naczelny Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie oraz prof. dr hab. Wiesław Delimat z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, przyznało wszystkim uczestnikom Złote, Srebrne i Brązowe Struny. Młodzieżowy Chór Fermata  zdobył jedną z 12 Złotych Strun, dołączając tym samym do grona najlepszych wykonawców konkursu. Nasi reprezentanci wykonali trzy utwory: Psalm XXIX „Nieście chwałę mocarze” Mikołaja Gomółki z tekstem Jana Kochanowskiego, „O sacrum Convivium” Luigi Molfino oraz „Skrzypka na dachu” w aranżacji wokalno – instrumentalnej przy akompaniamencie Jakuba Misińca na fortepianie, Joanny Kurdziel na wiolonczeli i Klaudii Doniec na flecie poprzecznym.
Przez ostatnie tygodnie bardzo intensywnie pracowaliśmy nad przygotowaniem repertuaru, dlatego bardzo cieszę się z wyników konkursu. To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ w gronie Złotych Strun znalazły się bardzo dobre zespoły z całej Polski. – mówiła o sukcesie swoich podopiecznych Anna Roj.

KŁK

 

Close Menu
Skip to content