Skip to main content
Drukuj

sekret_tytulowe1622 lipca w ramach niedzielnego grania w Zielonkach wystąpiła grupa Sekret. Zagrali i zaśpiewali tak zróżnicowany repertuar, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od przebojów Manaam i Izabeli Trojanowskiej z lat 80-tych, poprzez „Dom wschodzącego słońca” Animals, a skończywszy na przeboju „Skrzydlate ręce” Enej i kawałkach do tańca. Bisowali cztery razy, a rozbawiona publiczność ani myślała puścić muzyków ze sceny.

 

 

  – Gramy wszystko, każdy z nas słucha innej muzyki – objaśnia wokalistka Izabela Krokosz, która przygrywa też na saksofonie. Konrad Mudyn, grający na gitarze solowej jest fanem Dżemu, z kolei nowy keybordzista Andrzej Tomczyk, z zespołem od dwóch miesięcy, przyznaje się do takich sympatii jak Pink Floyd czy Depeche Mode, i to koniecznie z winylowych płyt. Iza konkluduje jednak, że dla przyjemności grają najczęściej starsze kawałki. Zespół zawiązał się około dwóch lat temu, w pierwszych, garażowych próbach uczestniczyli Andrzej Opalski (gitara basowa i wokal), Michał Rudowski (perkusja) i Konrad. Wraz z Izą znają się ze szkoły w Korzkwi, mieszkają także blisko siebie – w okolicach Brzozówki. – Ja grałem kiedyś z dziadkiem Michała i Andrzeja w jednym zespole –żartuje pan Tomczyk, jedyny „pełnoletni” członek zespołu.

Zespołem „Sekret” muzycznie opiekuje się instruktor Wojciech Karwat z Centrum Kultury w Zielonkach, kapelmistrz orkiestry dętej z Zielonek. Z kolei Marzena Opalska, mama Andrzeja, stara się promować młodych muzyków. – Wszyscy są słuchowcami, nie chodzą do szkół muzycznych, ale mają dużo energii i cieszy ich to, co robią – podkreślała.

Na koncercie dało się zauważyć stałych bywalców niedzielnych koncertów, w tym Jana Pielkę z Giebułtowa, który jak co tydzień nagrywał cały występ na magnetofon. – Najbardziej kocham orkiestry dęte, ale takiej muzyki też z przyjemnością posłucham – mówił starszy pan. Nie zawiedli także państwo Józefa i Władysław Wyżga z Kryspinowa. – Ja sam kiedyś grałem w takim zespole – wspominał pan Józef. Publiczność przybyła z różnych stron, nawet z Krakowa. Niektórych muzyka zwabiła w trakcie spaceru. Przybył także przewodniczący rady gminy Ryszard Krawczyk oraz Jan Palimąka – komendant gminnej OSP. Wszyscy bawili się doskonale. Po kolejnych piosenkach śpiewanych na bis publiczność prosiła o „jeszcze jeden!”.  
Zespół Sekret dał przedsmak swoich możliwości w grze do tańca – a ich pełnię zaprezentują już wkrótce podczas wieczorku tanecznego dla „nieco starszych nastolatków (35+)”, który odbędzie się 29 lipca o godz. 18.30 w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach.
– Serdecznie zapraszam na wieczorek, bilety nabyć można w Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach do 25 lipca – zachęcała Magdalena Lech z CKPiR, organizatora letnich koncertów w Zielonkach. – Dzisiaj już dziękujemy i zapraszamy na koncert za tydzień, 29 lipca wystąpi Koło Przyjaciół Brzozówki, zespół „Giebułtowianki” oraz  Krzysztof Jamróz z repertuarem na akordeon – żegnała gości pani Magda.
Z kolei miłośnicy orkiestr dętych już teraz mogą rezerwować termin 16 września, bo właśnie tego dnia odbędzie się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Zielonkach.

AM

sekret1

sekret2

sekret4

sekret5

sekret6

sekret7
sekret8
sekret9
sekret10

sekret11

sekret12
sekret13
sekret14
sekret15
sekret17
sekret18
sekret19

 

Skip to content