Skip to main content
Drukuj

plakat rajd rowerowy

 

Już w niedzielę zapraszamy na VI już „Rajd Rowerowy po gminie Zielonki”. W tym roku wystartujemy z Zielonek, z terenu Klubu Sportowego „Zieleńczanka”. Ubiegłoroczny V rajd został uznany przez Zarząd Województwa Małopolskiego za jedno z najbardziej inspirujących, kreatywnych, prospołecznych wydarzeń budujących markę Małopolski. Od godziny 17.00 rozpoczynamy piknik podczas którego będziemy świętować rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku.  Na zakończenie tego wyjątkowego dnia zagra zespół Lady Pank. Bawcie się razem z nami na sportowo, rowerowo i rodzinnie!

Hasłem tegorocznej imprezy będzie „Pokolenie Wolności – 1989”, bo świętować będziemy 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r., czyli „dnia, w którym skończył się w Polsce komunizm”. Stąd uczestnicy rajdu, którzy urodzili się w czerwcu 1989 r. są zwolnieni z opłaty startowej (zwolnione z niej są też dzieci do lat 5). Wspomnieniami wrócimy do czasów PRL-u – wydarzeniem towarzyszącym będzie piknik „Jak to było w PRL-u”. Z tej okazji dłuższa trasa dla wprawnych rowerzystów ma 30 kilometrów, a krótsza – 13,5-kilometrowa będzie świetną propozycją dla rodzin z dziećmi.

Mocno stawiamy także na działania proekologiczne. Pakiet startowy dla uczestników będzie zapakowany w ekoworeczki, z których potem można korzystać podczas zakupów zamiast siatek jednorazowych (np. na owoce i warzywa). Ograniczamy plastik – uczestnicy rajdu na mecie otrzymają ekomedal wykonany z drewna, a do niego, jak i numerów startowych, wykorzystaliśmy sznurek jutowy zamiast elementów plastikowych. Mała gastronomia wydająca posiłki dla uczestników rajdu została zobowiązana do podawania ich w opakowaniach biodegradowalnych. Po raz pierwszy w tym roku dla uczestników rajdu przygotowano do wyboru posiłek mięsny i wegetariański. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy rajdu otrzymają wodę w plastikowych opakowaniach (a nie szklanych). Co zrobić z pustym opakowaniem? Można wraz z dzieckiem wziąć udział w warsztatach ekologicznych, które pokażą co można zrobić z plastikowej butelki (w godz. 9.00-14.00). Przygotowaliśmy też zgniatarki do butelek – zgniecione butelki należy wyrzucić do jednego z koszy do segregacji. Dodatkowo zachęcamy do zbierania wraz z nami nakrętek, które zostaną przekazane do „Farmy życia”- organizacji wspierającej osoby z autyzmem.
Rajdowi będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: występ chearleadrek ATIGA, pokazy gimnastyczne Krakowskiej Akademii Gimnastyki (ćwiczącej na co dzień  w hali sportowej w Zielonkach) i Fit&Dance z Bibic. Na finał – koncert gwiazdy zespołu Lady Pank.

Program niedzielnej imprezy w Zielonkach:
Start i meta – boisko sportowe LKS Zieleńczanka, ul. Do Cegielni w Zielonkach
8.30 – 10.30 – wydawanie pakietów startowych uczestnikom rajdu,
11.00 – start dla jadących trasą dłuższą (30 km),
11.15 – start dla jadących trasą krótszą, rodzinną (13,5 km),
około 13.15 – losowanie nagród wśród uczestników rajdu,
17.00 – 19.00 – piknik pod hasłem „Jak to było w PRL-u” (wystawy, konkursy, warsztaty, występy artystyczne i sportowe),
19.00 – koncert zespołu Ostatni w Raju,
19.30 – koncert zespołu LADY PANK.
W trakcie rajdu i po nim czynne będą stoiska gastronomiczne i nie tylko.
Uczestników imprezy, dojeżdżających samochodami, prosimy o pozostawienie aut na parkingach w Zielonkach: pod Urzędem Gminy w Zielonkach (ul. Krakowskie Przedmieście 116), pod CIS (ul. Galicyjska 17A) lub na parkingu pod Szkołą Podstawową w Zielonkach (ul. ks.Jana Michalika 2).

Sponsorami nagród dla uczestników rajdu są: Optyk w Zielonkach, Restauracja Jurajska Osada, Natura Day SPA, Szkoła Językowa Shamrock School of Languages w Zielonkach, MIX COFFEE Węgrzce oraz KLUB Rezerwa 126p, Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp, Axer Sport, Axer Bike.

Co jeszcze planujemy? Zobaczcie: Rajd rowerowy po gminie Zielonki.
Bądźcie razem z nami – na sportowo, rowerowo i rodzinnie!

Close Menu
Skip to content