Skip to main content
Drukuj

DSCN9624„Gwiazda nad stajenką” to wzruszająca historia dziewczynki, która pisze list do św. Mikołaja z prośbą o zdrowie dla mamy. Wiadomość trafia do małych aniołków. Czy uda im się pomóc małej Martynce z Zielonek? Aż 60 osób wzięło udział w spektaklu słowno-muzycznym „Gwiazda nad stajenką” przygotowanym przez Annę Roj z dziećmi i młodzieżą z zespołu Fermata. Młodym artystom towarzyszył zespół instrumentalny.

Przedstawienie można było obejrzeć dwa razy – w sobotę 9 stycznia w Zielonkach w Centrum Integracji Społecznej, a w niedzielę 10 stycznia w Owczarach, w budynku wielofunkcyjnym. W obu miejscowościach widzowie wypełnili sale po brzegi. Wspaniała oprawa muzyczna i śpiew oraz swoboda młodych aktorów zachwyciły publiczność. Zespołowi i instruktor zespołu dziękowano ogromem braw.
Przedstawienie – rzec by można musical – nie tylko przygotowała, ale i napisała Anna Roj. W anioły i pasterzy wcielili się młodsi wokaliści Fermaty, pozostałe role – nieco starsi członkowie zespołu. Młodzieżowy chór oraz zespół instrumentalny towarzyszyły młodym artystom w wykonaniu kolęd i pastorałek.
W tym roku mamy 15 nowych członków zespołu. Przygotowanie przedstawienia, w którym bierze udział tak wielka liczba osób, i to w dwóch różnych obsadach, to duże przedsięwzięcie. Dlatego jestem dumna z moich Fermaciątek – mówiła Anna Roj, instruktor prowadząca zespół Fermata, składający się z dwóch grup dziecięcych oraz młodzieżowego chóru – łącznie 60 osób.
Zielonki i Owczary – to samo przedstawienie, ten sam zespół, ale inni odtwórcy ról głównych – i nic już nie było takie samo. Warto było zobaczyć przedstawienie dwa razy. Było wspaniale, gratulujemy!
MKF

Więcej zdjęć tutaj:

 

 

DSCN9600
DSCN9640
DSCN9624
DSCN9661
DSCN9693
DSCN9725
DSCN9879
DSCN9616
DSCN9653
DSCN9867
Skip to content