Skip to main content
Drukuj

wospZa nami 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej dla seniorów. Podczas finału w Zielonkach wystąpili uczniowie prezentując swoje talenty wokalne, taneczne i sportowe. W Korzkwi działania charytatywne prowadzono już od grudnia. Była dyskoteka, na której sprzedawano samodzielnie upieczone ciasta, licytacja niezwykłych fantów, sprzedaż cegiełek, a wreszcie wielki finał. Wspólnie w gminie Zielonki  udało się zebrać 28 444,43  zł!

 

Dziewięć grup wolontariuszy – uczniów z Zespołu Szkół w Zielonkach kwestowało w hali sportowej, w Zielonkach, Witkowicach, Toniach, Giebułtowie, Smardzowicach i Naramie. Podczas finału w hali sportowej w Zielonkach można było zakupić m.in. ciepłe zimowe czapki, koszulki oraz obrazy otrzymane z Podgórskiego Domu Kultury oraz prace więźniów wykonane w ramach resocjalizacji. Rodzice przygotowali pyszne wypieki oraz zdrowe soki owocowo-warzywne.
W tym roku ideą jest promowanie naszych szkolnych perełek, ich talentów wokalnych, tanecznych i sportowych – mówiła Alicja Boczar. Ich umiejętności mogliśmy podziwiać na scenie. Jako pierwsze z czekoladowym występem zaprezentowali się najmłodsi uczniowie, a zaraz po nich zaśpiewał i zagrał zespół No Name wraz z chórem „Mezzoforte”. Rockowy repertuar przypadł do gustu publiczności , a zwłaszcza nietypowe wykonanie utworu „Under the bridge lyrics” z repertuaru Red Hot Chili Peppers. W tanecznym rytmie występowali  podopieczni Szkoły Tańca Skalski Dance School, a muzyczny popis dał chór Nutki oraz zespół Capella Cracoviensis.
Publiczność była pod dużym wrażeniem pokazu karate w wykonaniu Dominika Rzepki i jego podopiecznych oraz pokazu Kung Fu uczniów uczęszczających na zajęcia organizowane przez Szkołę Sztuk Walki IRBIS. Oklaskami nagrodzono także dynamiczny i skoczny występ grupy tanecznej Rock and roll, taniec nowoczesny grupy Zofii Grodeckiej oraz cheerleadskiej grupy „Liderki” z Zielonek. Pokaz tańca towarzyskiego zaprezentowała Karolina Półtorak. Kolędami rozpoczął występ zespół wokalno-instrumentalny „Fermata” (już w sobotę i niedzielę artystów będzie można zobaczyć podczas przedstawienia „Gwiazda nad stajenką”). W zimowy klimat, poprzez takie utwory jak „I’m dreaming of a white Christmas”, wprowadziła Parafialno – Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek, a kolędniczy występ zaprezentowały Herody z Trojanowic. Koncertowo zagrali i zaśpiewali także: Rafał Chrzan, Monika Bania, Aleksandra Krzyworzeka, Karolina Półtorak, Maja Sum oraz Norbert Kociarz i nowopowstały zespół Blue.
W trakcie imprezy Katarzyna Kurzelewska-Mydlarz prowadziła licytację, a było o co walczyć. Na nowych właścicieli czekała m.in. piłka Euro 2012 z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski, koszulka lekkoatletki, medalistki mistrzostw Polski seniorów Katarzyny Broniatowskiej oraz ręcznie wykonanych bombek choinkowych autorstwa Edwarda Bara. Zainteresowaniem cieszyły się także książka pt. „Tatarak. Pożegnanie miłości” z dedykacją Krystyny Jandy oraz czerwony tort w kształcie serca przygotowany specjalnie na 22. Finał orkiestry. Za kolejny, udany finał  oraz niezwykłe zaangażowanie należy podziękować dyrekcji Zespołu Szkół w Zielonkach, jego nauczycielom i uczniom oraz pracownikom administracyjnym. Po raz kolejny akcję wsparli rodzice, którym również należą się specjalne podziękowania.

W Korzkwi już od grudnia prowadzono działania charytatywne. Była Szlachetna Paczka, Gwiazdka dla Zwierzaka oraz Góra Grosza oraz zbiórka na rzecz WOŚP. Podczas grudniowej dyskoteki uczniowie sprzedawali samodzielnie upieczone ciasta. Pięciu wolontariuszy, nawet przy aktywnej pomocy życzliwych kolegów, nie zdołało sprzedać ogromnej ilości przyniesionych do szkoły smakołyków, a udało się zebrać 393 złotych.
18 grudnia w szkole miała miejsce licytacja niezwykłych fantów. Były wśród nich: biżuteria i gry planszowe, zaproszenia do tajskiej restauracji i karnety na zajęcia boksu chińskiego oraz baletu, modne strzyżenie i specjalistyczny manicure, domowe powidła i ciasta, obrazy krzyżykami wyszywane, kubki i koszulki oraz autografy znanych i lubianych – wśród nich piłka z podpisami Wiślaków. W niezwykły sposób zakończyła się rywalizacja o nią pomiędzy dwoma zapalonymi fanami klubu – wylicytowana przez gimnazjalistę za ogromną sumę 270 złotych wymarzona piłka trafiła w ręce… rywala! Marcin z I gimnazjum, widząc łzy w oczach młodszego kolegi, bezinteresownie mu ją  podarował, wzbudzając podziw uczniów i nauczycieli. Licytację zakończono kwotą 1900 złotych!
Uwieńczeniem pracy sztabu była sprzedaż fantów – cegiełek, cieszącą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów szkoły. Dzięki temu udało się zebrać kolejne  477 złotych.
W Wielkim 22. Finale 12 stycznia wzięło udział 23 wolontariuszy ze szkoły w Korzkwi, którzy dzielnie kwestowali pomimo niesprzyjającej pogody, aż do godziny siedemnastej. Swoją zbiórką pobili ubiegłoroczny rekord – przekraczając sumę 9 000 złotych! Dzięki sprawnemu współdziałaniu i zaangażowaniu organizatorów, wolontariuszy oraz licznej grupie sprzymierzeńców, a takżehojności życzliwych ludzi zebrano w tym roku sumę  11.957 złotych 59 groszy!

Również Ochotnicza Straż Pożarna z Bosutowa czynnie włączyła się w XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestnicząc w prezentacji OSP na terenie centrum handlowego Bonarka City Center, a następnie w paradzie wozów bojowych na Rynku Głównym w Krakowie. Główną atrakcją spotkania był I Małopolski Zlot Ochotniczych Straży Pożarnych, podczas którego zgromadziło się około 25 pojazdów strażackich używanych przez małopolskie ochotnicze straże pożarne. Druhowie zaprezentowali swój sprzęt ratowniczy i  samochody bojowe. Przygotowane zostały też dwa pokazy ratownictwa technicznego.
W sumie wolontariusze z Zespołu szkół w Korzkwi i Zespołu Szkół w Zielonkach zebrali w tym roku rekordową kwotę 28.444,43 zł!

red. KB, współpraca: Anna Bełzowska, Anna Kamińska, Małgorzata Kruczek, Anna Sawczuk, OSP Bosutów

Obszerna fotorelacja jest dostępna w albumie

wosp1

wosp2

wosp3

wosp4

Close Menu
Skip to content