Skip to main content
Drukuj

pageCentrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, w ramach projektu popularyzującego zwyczaj Pucheroków, umieściło na terenie gminy Zielonki  pięć figurek Pucheroka w dwóch sołectwach: Bibicach i Zielonkach. Projekt był dofinansowany w ramach grantu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Centrum Kultury stworzyło też nowy produkt turystyczny, jakim jest quest, oparty na tych figurkach Pucheroków.
Niestety, już po kilku dniach od montażu została zniszczona pierwsza figurka w Parku Wiejskim w Zielonkach. Kolejne zniszczenie miało miejsce 25 października przy siedzibie CKPiR w Zielonkach. A w nocy z 15 na 16 listopada zniszczono figurkę Pucheroka, posadowioną przy budynku wiejskim w Bibicach. Brak słów na opisanie głupoty osób, które dokonały tych zniszczeń. Podjęliśmy kroki prawne, zgłaszając zniszczenia na Policję. Figurki są wykonane z żywicy epoksydowej i nie da się ich przerobić czy sprzedać, to nie metal, ani nie mosiądz. Każda figurka kosztowała 1300 zł i zniszczenie jej jest traktowane jak przestępstwo.
Szanowni Państwo, prosimy Państwa o otoczenie figurek Pucheroka opieką i czujnym okiem. Jeśli macie informacje o sprawcach zniszczeń, to prosimy o kontakt z CKPiR.  
Dyrektor CKPiR w Zielonkach Marek Płachta

 

DSC00045 1

DSC09955

Close Menu
Skip to content