Skip to main content
Drukuj

wegry1Od 7 do 9 września 2018 roku gościliśmy w naszej gminie węgierską orkiestrę Pécsi Vasutas Koncertfúvós Zenekar, której towarzyszyły mażoretki.  Orkiestra przyjechała w ramach rewizyty –  w ubiegłym roku Parafialno-Gminna Orkiestra z Zielonek reprezentowała naszą gminę podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych i Mażoretek w Pecz. Gospodarzami  pobytu było Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, wspierane przez muzyków Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek.

Węgierska orkiestra wraz z mażoretkami wzięła udział w XIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych, który odbył się 9 września 2018 r. w Parku Wiejskim w Zielonkach.  Dzień wcześniej orkiestra wystąpiła na Rynku Głównym w Krakowie, stanowiąc sporą atrakcję dla turystów i mieszkańców Krakowa.
Wizyta była krótka lecz intensywna. Pokazaliśmy naszym gościom dwie zabytkowe perełki gminy Zielonki: Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi oraz zamek w tejże miejscowości. Natomiast w Krakowie podążaliśmy traktem królewskim od Barbakanu na Wawel. Przede wszystkim jednak dzieliliśmy się naszą polską gościnnością rodem z gminy Zielonki.
Być może ta wymiana zaowocuje współpracą w kolejnych latach. Być może otworzą się przed nami wspólne wyzwania i ciekawe projekty. Czas pokaże.
Beata Pilch

wegry2

wegry3

wegry4

Skip to content