Skip to main content
Drukuj

1Marchewkowe koszulki, marchewkowa zupa, marchewkowy bieg. Pod szyldem marchewki, z uprawy której niegdyś słynęły Zielonki zorganizowano w niedzielę 12 września VII już Półmaraton Marchewkowy. 8 dystansów, prawie 300 uczestników, mnóstwo emocji. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, a start i meta miały miejsce na terenie LKS Zieleńczanka w Zielonkach.

Wyniki biegów kształtowały się następująco:
Rozpoczęto od biegu rodzinnego, w którym wystartowało 30 rodzin. Wygrały Staszki Team, a za nimi Orły i Zające, na trzecim miejscu Czarni Run Team. Wśród pozostałych drużyn były i nazwy nawiązujące do imprezy: Marchewkowe Kapustki czy Jacki Placki Marchewkowe.
Biegi dla dzieci odbyły się na boisku klubu. Przy gorącym dopingu rodziców na dystansie 300 m dla 7-8 latków i młodszych wśród dziewczynek I miejsce zajęła Julia Osiada, II m. Zofia Kusza, III m. Helena Świątek; wśród chłopców: I miejsce Konrad Warnecki, II m. Mikołaj Garus, III m. Adam Stankiewicz; na dystansie 600 m dla 9-10 latków – I miejsce Julia Nowak, II m. Kinga Tomaszewska, III m. Hania Gardzisz, wśród chłopców: I miejsce Jan Maurek II m. Marek Jaworski, III m. Bartek Kopciński; na dystansie 900 m dla 11-12 latków – I miejsce Julia Budka, II miejsce Joanna Kwaskowska, III miejsce Milena Bołbot; wśród chłopców: I miejsce Igor Staszek, II miejsce Michał Pawluczyk, III miejsce Filip Warnecki.
Dystans 6,3 km, czyli okrążając Fort Marszowiec, przebiegli najszybciej: wśród pań Barbara Zając, na 2. pozycji Katarzyna Zajączkowska-Orłowska i na III m. Anna Staszek, wśród panów Grzegorz Czarnecki zajął I miejsce, II – Tomasz Domagała, III – Jakub Osiadacz. Tę samą drogę przemaszerowali uczestnicy zawodów w nordic walking: I m. wśród kobiet zajęła Sylwia Pasińska-Skowron, Iwona Kupczyk na II m., Katarzyna Kurek na trzecim. Wśród panów najszybciej z kijkami dotarł do mety Grzegorz Misztal, Michał Florek na II m. i Tadeusz Kowalczyk na III m.
W biegu średnim biegacze przebiegli przez Bibice, obok klubu sportowego Bibiczanka i następnie przez Wolę Zachariaszowską, a potem ul. Królewską wrócili do Zielonek. Najszybciej 13,8 km przebiegli: wśród kobiet: Joanna Sitarz, na II m. Katarzyna Obirek, na III m. Magdalena Dreżewska, a wśród panów: Paweł Orłowski, za nim Jarosław Kamiński, na trzecim miejscu Tomasz Mrożek.
Koronnym dystansem biegu w gminie Zielonki jest półmaraton 21,6 km. Na trasie pokrywającej się z biegiem średnim należało pokonać pętlę dwa  razy. Wygrali tutaj: Joanna Brzezina, Małgorzata Jedlińska (II m.), Renata Kraszewska (III m.), wśród panów: Mikołaj Pacewicz, Aleksander Brożek (II m.), Zbigniew Kwiatkowski (III m.).
Na mecie każdy z uczestników był dekorowany pamiątkowym medalem. Na scenie dyrektor CKPiR Marek Płachta i radna gminy Zielonki Agata Radosz-Kwasek – również uczestniczka biegu – przekazali dyplomy i puchary. Laureaci pierwszych miejsc w biegach głównych otrzymali zapas marchewki. Cieszyliśmy się goszcząc biegaczy spoza gminy, w tym z Krakowa. Dopisały i uplasowały się wysoko mocne ekipy m.in. Nordic Army i Trenuj w Krakowie. Ale rozegraliśmy też wewnętrzne zawody i specjalnym dyplomem i nagrodą uhonorowano miejscowych biegaczy. I tak na dystansie 6,3 km najszybsi mieszkańcy gminy Zielonki to: rodzinnie Staszki Team z Zielonek, na dystansie 6,3 km z tej drużyny Anna Staszek i Łukasz Staszek, na 13,8 km Joanna Sitarz z Zielonek i Jarosław Kamiński z Bibic, a na 21,6 km Katarzyna Trzeciak z Bibic i Mikołaj Pacewicz z Zielonek. Czyli Zielonki i Bibice mogą się pochwalić najszybszymi mieszkańcami w naszej gminie, może to wyzwanie dla innych miejscowości?
Przed biegami rozgrzewkę poprowadził trener Zieleńczanki Adrian Baran. Podczas imprezy można było zjeść ciepły posiłek, królową smaku była zupa marchewkowa; a także delektować się pyszną kawą i lodami, odpoczywając na leżakach. Całość zwieńczyło losowanie nagród wśród wszystkich numerów startowych, warto było zostać do końca: cieszyły bony podarunkowe ufundowane przez organizatora, plecaki gminy Zielonki z niespodziankami, prezenty od sponsorów: obiady w restauracji Malinowy Anioł w Zielonkach czy bon rabatowy na lekcje w nowej szkole językowej Helen Doron w Bibicach.
Organizatorzy dziękują strażakom-ochotnikom za zabezpieczenie biegu, jak również policji i ratownikom medycznym; harcerzom ze Szczepu Zielonego, wolontariuszom m.in. z ośrodka wychowawczego z Witkowic; restauracji Malinowy Anioł, która wspiera imprezę od lat pyszną zupą, firmie Promivex Jan Krawczyk, wszystkim sponsorom nagród oraz LKS Zieleńczanka za użyczenie obiektu.
Dziękujemy za udział – miło nam, że każdego roku nie zapominacie o marchewkowym biegu i mimo trudów na trasie nie może zabraknąć tego biegu w cyklu Waszych startów. Są osoby, które startują co roku i nie opuściły żadnego biegu! Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC06700
DSC06749
DSC06769
DSC06791
DSC06907
DSC06911
DSC06914

DSC06919

Zdjęcia przedstawiają uczestników VII Półmaratonu Marchewkowego podczas startów.

Close Menu
Skip to content