Skip to main content
Drukuj

145033304 212359607257822 2877079072568206276 nW styczniu zespół Fermata wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie oraz Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie.  Oba wydarzenia odbywają się cyklicznie, ale w tym roku z uwagi na pandemie zorganizowane zostały w formule on-line. Do konkursów został zgłoszony Młodzieżowy Chór Fermata. Aby wziąć w nich udział należało przygotować kolędy lub pastorałki i przesłać konkursowe nagranie video z przygotowanymi utworami. Do rzeszowskiego konkursu chór nagrał kolędy: „Gdy śliczna Panna” i „Gore gwiazda Jezusowi”. Natomiast do konkursu w Chełmnie prócz tych dwóch utworów dodatkowo ukraińską pastorałkę „Szczedryk”.

25 stycznia Rada Artystyczna XVI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2021 zakwalifikowała do uczestnictwa 33 chóry z różnych stron Polski. Komisja obradowała w składzie: prof. dr hab. Bernard Mendlik, prof. dr hab. Anna Olszewska , prof. UAM dr hab. Andrzej Ryłko oraz mgr Michał Rajewski. Młodzieżowy Chór Fermata zdobył Brązowe Pasmo w kategorii Chóry mieszane.
Natomiast 30 stycznia ogłoszono wyniki VIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Jury w składzie: prof. dr hab. Marta Wierzbieniec, dr Monika Brewczak oraz dr Anna Marek- Kamińska wysłuchało 27 prezentacji zespołowych i nagrodziło zespół Fermata w kategorii Zespoły dziecięce i młodzieżowe złotym dyplomem.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
Zapraszamy do wysłuchania nagrodzonej kolędy „Gore gwiazda Jezusowi”.
KB

Close Menu
Skip to content