Skip to main content
Drukuj

pochod

 

Stowarzyszenie Folklorystyczne Teatr Regionalny już po raz kolejny zorganizowało Korowód Kolędniczy ulicami Krakowa. W tym roku wzięły w nim udział grupy z Bibic, Owczar i Trojanowic.

Tegoroczna edycja odbyła się 21 grudnia. O godzinie 11.45 ponad dwadzieścia korowodów wyruszyło spod Barbakanu ulicę Floriańską, w stronę Rynku. Tam po uroczystym wejściu wszyscy uczestnicy tj. zespoły z Małopolski, Podkarpacia i Śląska ustawili się na scenie.
Wszystkim zgromadzonym życzę wesołych, pogodnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku – przywitała gości wiceprezes Teatru Regionalnego Maria Pawłowska.
Kolędnicy wspólnie zaśpiewali „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” i „Wesołą Nowinę”. Następnie zespoły prezentowały się na estradzie pojedynczo. Wśród nich były grupy m.in.  z Tomaszowic, Giebułtowa, Przytkowic, Tarnowa, Dobczyc.  Koncert prowadziła Magdalena Łozińska.
Gmina Zielonki może być dumna ze swoich przedstawicieli, którzy pokazali się w pięknych i barwnych strojach. Wśród kolędników z Bibic, Owczar i Trojanowic nie zabrakło herodów, diabełków i aniołków oraz postaci śmierci i żyda. Zabawiali oni przybyłych widzów, a także turystów, z którymi chętnie pozowali do zdjęć.
Na krakowskiej scenie bożonarodzeniowe pieśni zaśpiewały: grupa z Trojanowic przy akompaniamencie Artura Nogcia, których wspierała sołtys Bożena Mędrek  oraz reprezentanci Bibic z sołtys Magdaleną Krawczyk na czele, która występowała w roli anioła.
Mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu „Najświętszą Panienkę”, „Tam na łące”, „Cztery lata zawszem pasał”. Kolędy te wprowadziły Krakowian w prawdziwie świąteczny nastrój.
Patrycja Sioła
Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć.

pochod2

pochod3

pochod4

Skip to content