Skip to main content
Drukuj

dyplom orkiestra KorzkiewMaj i czerwiec okazał się szczęśliwy dla Orkiestry Korzkiew pod kierownictwem Michała Kwiatkowskiego. Orkiestra z gminy Zielonki triumfowała wraz z chórem Fermata działającym przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach w organizowanym po raz pierwszy w Zabierzowie Festiwalu Piosenki Religijnej. Z kolei z Więcławic przywiozła drugą lokatę z XX Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych.


19 maja 2018 r. w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Zabierzowie odbył się pierwszy Festiwal Piosenki Religijnej „Niech Zstąpi Duch Twój”, kierowany do zespołów muzycznych z Archidiecezji Krakowskiej, pod patronatem metropolity krakowskiego księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zwycięzcą festiwalu została orkiestra z Korzkwi wraz z chórem „Fermata” z Zielonek. W festiwalu wystąpiło osiem zespołów, ponad 130 wykonawców. W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości, zabrzmiały także pieśni patriotyczne. Orkiestra i chór Fermata współpracowały już podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku i teraz znów miały okazję wykonać razem utwory religijne. Zaprezentowali „Uwielbiam imię Twoje Panie”, „Tyś jak skała” i „Abba Ojcze”. Wydarzenie zainicjował Alfred Rusin, prezes stowarzyszenia „Dolina Rudawy”. Na drugim miejscu festiwalu uplasowała się grupa Fioretti z seminarium Ojców Franciszkanów w Krakowie, a na trzecim zespół „Grunt Pod Nogami” z parafii pw. św. Wojciecha w Krakowie-Bronowicach.
10 czerwca w Więcławicach Orkiestra Korzkiew zajęła II miejsce w XX Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych i 60. Konkursie Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej organizowanym przez Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Orkiestra znalazła się na podium za zwycięzcą  kategorii skład mały Orkiestrą Dętą „Solvay”. Trzecie miejsce zajęła Orkiestra Dęta „Skrzeszowianka” ze Skrzeszowic.
Gratulujemy serdecznie!
Red.

Zdjęcia: tutaj

dyplom korzkiew
33081622 1945991692087281 228817479365820416 n
Skip to content