Skip to main content
Drukuj

IMG 6443Niedziela, listopadowy wieczór 28 listopada, sala muzyczna Folwarku Kultura w Owczarach, filii Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, zamienia się w salę koncertową. W pierwszy Muzyczny Wieczór można usiąść w kameralnym gronie i posłuchać muzyki. Tym razem bliżej poznaliśmy możliwości akordeonu, na którym zagrał Bartosz Sioła oraz przypomnieliśmy sobie znane tony mistrza baroku Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Adama Zająca na pianinie.

Obaj młodzi muzycy są już związani z gminą Zielonki. Folwark Kultura mieści się w dawnej szkole w Owczarach, której Bartosz Sioła jest absolwentem, a także mieszkańcem Owczar. Adam Zając od kilku miesięcy akompaniuje chórowi Fermata.
Sala muzyczna na co dzień jest miejscem zajęć i ćwiczeń, w niedzielny wieczór 28 listopada została zainaugurowana również jako miejsce kameralnych koncertów, na które chcemy odtąd zapraszać regularnie. Pomysłodawczynią niedzielnego koncertu była Anna Roj. Pierwszy koncert zgromadził publiczność złożoną z mieszkańców Owczar, ale i innych miejscowości z naszej gminy. Zapraszamy do udziału w kolejnych.
Koncert rozpoczęła Magdalena Lech, wicedyrektor CKPiR, od przedstawienia obu młodych muzyków. Bartosz Sioła jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie i studentem pierwszego roku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, kierunek muzyka kościelna. Wielokrotnie występował z repertuarem na akordeon przed publicznością w gminie Zielonki. Tym razem zaproponował słuchaczom suitę bułgarską W. Semionowa, preludium i fugę S. Derbienko, urodzinową piosenkę krokodyla Gieni W. Szaińskiego i „Iddiference” J. Colombo.
Adam Zając, organista, pianista i muzyk kościelny, w tym roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie w klasie organów prof. dr. hab. Marcina Szelesta. Swój koncert na pianinie poświęcił lipskiemu kantorowi, geniuszowi baroku – Janowi Sebastianowi Bachowi. Słuchaczy przeniósł trzysta lat wstecz dzięki m.in. preludiom, fugom i menuetom. W programie znalazły się utwory z I tomu „Das Wohltemperierte Klavier” i 6. suity francuskiej. Można było wysłuchać najpiękniejszych utworów Bacha w transkrypcjach fortepianowych, jak np. znanej arii z 3. suity orkiestrowej D-dur.
Po koncercie Sala Powitalna Folwarku posłużyła uczestnikom do rozmów o muzyce przy herbacie i ciasteczku. Zapraszamy na stronę facebook.com/folwarkkultura oraz ckpir.zielonki.pl, by nie przeoczyć informacji o planowanych wydarzeniach.
IO

Więcej zdjęć: link

Zdjęcia przedstawiają wykonawćów i słuchaczy Muzycznego Wieczoru w Owczarach 28 listopada.

IMG 6354
2
IMG 6361
IMG 6402
Close Menu
Skip to content