Skip to main content
Drukuj

mosDSC_0224chwilarozmowy

 

Musieli na niego trochę poczekać, nieco popracować i udowodnić, że w grupie siła. Uczestnicy zajęć w świetlicach środowiskowych w gminie Zielonki spotkali się z Mikołajem w piątek 16 grudnia w zieloneckim Centrum Integracji Społecznej. Gospodarzem spotkania było sprawujące pieczę nad świetlicami Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.

 

 


Przybyły reprezentacje wszystkich świetlic z gminy Zielonki: z Węgrzc, Bibic, Zielonek, Garlicy Murowanej i Brzozówki, czyli 80 dzieci. Przyjechali wraz ze swoimi opiekunami. Oczekiwanie na prezenty umilali uczniowie zajęć muzycznych prowadzonych przez Annę Roj, grali na skrzypcach i pianinie.
Do wspólnej zabawy, ze studiem teatralnym Czkawka z Krakowa w programie Mikołajowe Show, zaprosiła Magdalena Lech z CKPiR. Okazało się, że mieć dziewięć czy dziesięć lat to tylko wydaje się niewiele – młody człowiek kończący ledwie pierwszą dekadę życia ma już za sobą około siedmiu Gwiazdek, które pamięta i dzięki którym świetnie zna się na ozdobach świątecznych, ubieraniu choinki, śpiewaniu świątecznych piosenek i innych sprawach związanych ze świętami, a w których dorośli już nie bardzo się czasem orientują.
Trzy urocze Śnieżynki: Katarzyna Farbaniec, Patrycja Polek, oraz Agata Modrzejowska, w oczekiwaniu na Mikołaja zapewniły dzieciom zabawę. Nie mogły narzekać na brak zainteresowania – błyskawicznie zebrały grupkę „magicznych” dzieci, które pomogły przygotować ozdoby choinkowe; kolejną grupkę, która choinkę ubrała; drużynę, która odgadła świąteczne zagadki. I gdy przybył Mikołaj czwórka uczestników pomogła spełnić marzenia dzieci z listów, z którymi Mikołaj nie mógł sobie poradzić. – W grupie siła – musiał stwierdzić Mikołaj. I nawet, gdy przy pierwszych dźwiękach któraś z piosenek wydawała się nieznajoma, dzieci podchwytywały melodię i śpiewały wraz ze Śnieżynkami, a do tańca z dziećmi przyłączał się i Mikołaj.
Na koniec nastąpił moment kulminacyjny – rozdanie prezentów. Każde dziecko otrzymało paczkę, a niej słodycze i gry planszowe dostosowane do wieku. Do zobaczenia z Mikołajem już za rok, a w gronie świetlicowym w czerwcu z okazji Dnia Dziecka.
IO

zmnDSC_0046cos_dla_ucha

zmnDSC_0081chetnychbylo_wielu

zmnDSC_0089ozdoby

zmnDSC_0147zamykamyoczy

zmnDSC_0108przedubieraniem

zmnDSC_0115choinka

zmnDSC_0157pomagamy

zmnDSC_0165mikolajtanczy

zmnDSC_0138taniec2

zmnDSC_0189spiewaja

zmnDSC_0190dzieci

zmnDSC_0296instumentalistki

images/stories/mikoajki2012/mosDSC_0224chwilarozmowy.jpg?phpMyAdmin=5fe8b4dc59899589fec661474f498f6b

Close Menu
Skip to content