Skip to main content
Drukuj

IMG 0719Już po raz piąty miłośnicy aktywnego wypoczynku i sportowych emocji spotkali się 22 września w Zielonkach, by wziąć udział w Marchewkowym Półmaratonie. Ponad 300 uczestników, w różnym wieku, na różnych dystansach, których łączy jedno – ogromna radość z biegania i moc pozytywnej energii po przekroczeniu mety. To znak, że kolejna edycja marchewkowej imprezy znów się udała.

Boisko Zieleńczanki gościło zawodników nie tylko z gminy Zielonki, ale także m.in. z Krakowa, Zakrzowa, Wieliczki, Czernichowa, Brzeska, Michałowic, Nowego Sącza, Skały, Olkusza, Wadowic, Świątniki Górnych, Niepołomic, Limanowej i Łopusznej. Do biegu zgłosiły się m.in. drużyny: Lux Torpeda Małopolska, Tuptusie, Leśny Tim i Drużyna A. Do rozgrzewki zachęcała Justyna Kula wraz z maskotką imprezy Panią Marchewką.
Samemu, za rękę, na barana lub z dziecięcym wózkiem – w biegu rodzinnym najważniejsze że razem. Jako pierwsza na metę dobiegła rodzina  Staszków, drugi na mecie byli Andrzejewski Team, a trzecia rodzina Komisarków.
Dużo emocji i zabawy przyniosła rywalizacja wśród dzieci. Przygotowano trzy kategorie wiekowe do lat 8, 9-10 lat oraz 11-12 lat, a w zależności od niej do przebiegnięcia było 300 m, 600 m lub 900 m.
Tegoroczny bieg główny, czyli półmaraton 21,6 km, wyznaczono na trasie wiodącej m.in.: ulicą Na Ogrody, Wrzosową, Leszczynową i Drogą Królewską w Zielonkach. Malownicza trasa, piękne widoki, trochę pod górę, ale dla tak zaprawionych zawodników nie był to problem. W 1 godzinę 18 minut i 35 sekund na metę jako pierwsza dobiegła Magdalena Nabielec z drużyny ITMBW Kraków, sekundę później na mecie był Maciej Lubieniecki z Lacho Team Kraków. Drugie miejsca zajęli Władysław Wachulec i Katarzyna Trzeciak, jako trzeci na metę dobiegli Krzysztof Danhofer i Monika Teofilska.
Zwycięzcy Marchewkowego Półmaratonu otrzymali nagrody pieniężne w wysokości: 500 zł, 300 zł oraz 100 zł.  W biegu średnim na trasie 13,8 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Michał Michalski, drugie Łukasz Szafron, a trzecie Darek Ilnicki. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Joanna Dycz, druga Aleksandra Baster, a trzecia Katarzyna Obirek. Na najkrótszej trasie – 6,3 km – jako pierwszy był Mateusz Miłek, drugi Ryszard Siwak, a trzeci Łukasz Hytroś. Wśród kobiet: pierwsza Anna Pietras, druga Katarzyna Zawisza-Wierzbicka, a trzecia Barbara Zając.
Nie zabrakło też sympatyków spacerów z kijkami. W kategorii Nordic Walking pierwsze miejsce na dystansie 6,3 km zajęła Paulina Tyczewska, drugie miejsce Joanna Kowalczyk, a trzecie Anna Leginowicz. Wśród mężczyzn: pierwsze miejsce Mirosław Gratka, drugie Wojciech Karłowski, a trzecie Mariusz Paździora.
Wśród biegaczy można było zobaczyć posła na sejm RP, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Ireneusza Rasia oraz radnych gminy Zielonki: Joannę Radosz-Kwasek i Romanę Toft; z kijkami startowała radna Anna Leginowicz, a wśród kibicujących dało się zauważyć wiceprzewodniczącą Rady Gminy Zielonki Marzenę Gadzik-Wójcik i radnych: Anetę Szablowską, Dariusza Dragosza oraz sołtysa Zielonek Władysława Orzechowskiego.
Organizatorami Marchewkowego Półmaratonu było Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej Zachariasz. Dla uczestników biegu przygotowano losowanie – można było wygrać m.in. bony do sklepów, voutchery na wynajem hali sportowej w Zielonkach oraz zestawy gadżetów promocyjnych gminy Zielonki.
Zawody były dofinansowane przez Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert na zadanie publiczne upowszechnianie kultury fizycznej pn. „Małopolska na sportowo”.
Organizatorzy składają szczególne podziękowania dla Policji Powiatowej w Krakowie, jednostkom OSP z gminy Zielonki, władzom LKS Zieleńczanka, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych z Zielonek, Harcerzom ze Szczepu Zieloni oraz wolontariuszom. Sponsorami Półmaratonu byli; Elixir Day Spa z Woli Zachariaszowskiej, Kamyczki Patyczki – sala zabaw dla dzieci, Optyk w Zielonkach, Fizjopro, Malinowy Anioł – trattoria i pizzeria w Zielonkach, Promiwex Jarosław Foltański, Jan Krawczyk S.C., Fit & Dance Bibice.

KB
Więcej zdjęć: cz.1, cz.2.

IMG 0604
IMG 0696
IMG 0771
IMG 0785
IMG 0851
IMG 0935
IMG 1132
IMG 1559
IMG 1723
IMG 2030
IMG 2425
IMG 2480
IMG 2583
Close Menu
Skip to content