Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

 

DSC_0101_Ola_Medynska

 

Koniec roku szkolnego chór „Fermata” postanowił uczcić magicznym koncertem w niedzielę 26 czerwca. I nie było w tym wcale przesady – publiczność wraz z wokalistami wyruszyła w blisko trzygodzinną muzyczną, bajkową podróż z piosenkami Disneya i melodiami z popularnych musicali. Jako gość wieczoru wystąpił Szkolny Zespół Muzyczny z Woli Zachariaszowskiej.

 


W pierwszej części wieczoru zaprezentowała się młodsza grupa Fermaty. Najpierw na pianinie zagrały Magdalena Papież, Gabriela Kuchta i Monika Bania, a potem zaczęło się – prowadząca zespół Anna Roj poprowadziła nas po bajkowej krainie, czarując za pomocą swojego magicznego krawatu częste zmiany kostiumów zespołu. „Gościem bądź” rozpoczęły dzieci śpiewnie koncertu –  i słusznie, bo gości miały wielu – sala Centrum Integracji Społecznej wręcz pękała w szwach. Anna Roj wspominała: – Jak rozpoczynałam pracę z zespołem, było w nim ośmioro dzieci, a na pierwszy koncert przyszło z dwadzieścia osób, sami rodzice. Pewnie niejeden zastanawiał się ”co ta kobieta robi”. Dlatego tak bardzo dziękuję dziś Państwu za obecność – mówiła wyraźnie wzruszona Anna Roj. Ale ta liczna frekwencja to jej zasługa, połączenia ciężkiej pracy z zabawą i świetnym podejścia do dzieci, jak również pracy samego zespołu, którego oglądanie dziś to czysta przyjemność!
Zaprezentowały się tego wieczoru też debiutujące solistki – Karolina Sieńko i Karolina Pająk, jak również znane publiczności i nagradzane i utytułowane: Aleksandra Medyńska – ogłoszona „Talentem Małopolski 2011”, Agnieszka Łachowska, Oliwia Bąkowska i Wiktoria Oliwa. Ale prawdziwym hitem okazały się dwa utwory. Pierwszy nie tylko wyśpiewany, ale i wytańczony przez zespół – „Cruella Demon” ze „101 dalmatyńczyków” – i wytańczony dynamicznie szlagier z „Różowej pantery”.
Kolejne piosenki pochodziły z takich bajek jak „Król lew”, „Pocahontas”, „Ratatouille” („Ratatuj”) „Herkules”.
Po przerwie jako pierwszy zaprezentował się Szkolny Zespół z Woli Zachariaszowskiej, prowadzony przez Agnieszkę Jurkiewicz. Wystąpił w nieco innym repertuarze, bardziej nostalgicznym, złożonym m.in. z piosenki Anny Marii Jopek „Trzeba żyć naprawdę”, jak również utworów „Pięknie żyć”, „Wznieś serce nad zło”. Wspomagany przez gitarę basową i perkusję na koniec wykonał „Rzekę marzeń” .
Starsza grupa „Fermaty” przedstawiała utwory ze znanych musicali, takich jak „Metro”, „The Sound of Music”, „Grease” i „Skrzypek na dachu”. W jednym z utworów wystąpiła jako solistka sama prowadząca chór , zbierając rzęsista oklaski. Nie zabrakło też współczesnych przebojów jak „Killing me softly”. Zakończono „We go together” na wakacje, jak zgrabnie dodała Anna Roj.
Po rozdaniu dyplomów członkom zespołu i podziękowaniach dla obu Pań prowadzących zespoły, wspólnie wykonano jeszcze utwór Anny Marii Jopek „Joszko Broda”. Jest on o tym, że „dobry Bóg daje talent, a resztę trzeba zrobić już samemu”, co też członkowie obu zespołów pod dobrą opieką właśnie czynią.
Gratulujemy i dziękujemy za ciasto, bowiem Ci co byli, na koniec zostali poczęstowani jeszcze pysznymi ciastami upieczonymi przez członków zespołu – czyli uczta była i dla ciała i dla ducha (czytaj „ucha”).
MKF


DSC_0006_Kucharki

DSC_0012_Karolina_Sienko

DSC_0022_Karolina_Pajak

DSC_0026_Publicznosc
DSC_0032_Dalmatynczyki

DSC_0042_Oliwia_Bakowska

DSC_0050_Wiktoria_Oliwa
DSC_0062_rozowa_pantera-1

DSC_0068_rozowa_pantera

DSC_0073_Agnieszka_Lachowska

DSC_0092_Feramata
DSC_0113_Zespol_z_Woli_Zach
DSC_0147_Zespol_z_Woli_Zach
DSC_0171_grupa_starsza-1
DSC_0189_Fermata_gr_starsza
DSC_0196_grupa_starsza
DSC_0206_wszyscy_razem
DSC_0226_dyplomy
DSC_0249_wszyscy_razem

 

550 src=

Skip to content