Skip to main content
Drukuj

db14.07hZ dumą przypominamy, że w sobotę 14 lipca zespół wokalno-instrumentalny Fermata dał koncert w Sali Kominkowej Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Ta szacowna instytucja, jak mało która dbająca o miłośników muzyki, zapewnia im darmowe koncerty przez całe wakacje będące często w kulturze określane jako „sezon ogórkowy”. Tym bardziej ucieszyła wiadomość, że nasz zespół wszedł do grona wykonawców sprawdzonych przez wymagającą publiczność Dworku. Kierownik działu organizacji imprez artystycznych dworku Dorota Trembecka serdecznie przywitała i przedstawiła zespół.
Próbka umiejętności wokalnych młodzieży z Zielonek w krótkim filmie: „Wariatka tańczy” w wykonaniu Agnieszki Łachowskiej.

Wokaliści z Fermaty imponują zaraźliwą młodością i radością śpiewania. Rozpoczęli od wakacyjnej nastrojowej „Sielanki o domu”. Choć wakacje dla tej uczącej się młodzieży nie były aż tak ważne, aby ich nie przerwać i zaśpiewać wspaniałe teksty poetki, pisarki, dziennikarki Agnieszki Osieckiej, której sylwetkę przypomniała w krótkiej prezentacji Ola Medyńska.

Zabrzmiały i „Piosenka przeciw zasypianiu” i „Bosanova do poduszki”. Pokazano różnorodność kompozytorów, którzy pracowali z Agnieszką Osiecką – jak Katarzyna Gaertner („Małgośka”) i Seweryn Krajewski („Nie jesteś sama”), czy Andrzej Zieliński („Wieczór w Kansas City”). Fermata przybliżyła też piosenki mniej znane, a warte tego, by je poznać, jak „Czerwone maki na Entej ulicy” o bezimiennych bohaterach, czy „Królewicze”.

Śpiewali: Kasia Sroka, Ola Orzechowska, Karolina Pająk, Karolina Sieńko, Kasia Kućmierczyk, Ola Medyńska, Agnieszka Łachowska, Mateusz Kućmierczyk, Michał Małek, Adrian Kociarz. Przygotowanie zespołu i akompaniament na fortepianie zapewniła Anna Roj, na gitarze zagrał Karol Gołuch, na gitarze basowej –  Darek Krzak. Anna Roj, kierownik zespołu, wykonała również jedną z piosenek koncertu.

Fermata jest otwarta na nowe talenty, we wrześniu kolejne przesłuchania, a informacje o tym, gdzie i, kiedy koncertuje Fermata, znajdziecie Państwo zawsze na naszej stronie internetowej.

IO

 

db14.07f

db14.07

db14.07b

db14.07c

db14.07d

db14.07e

db14.07i

db14.07k

db14.07g

db14.07j
Close Menu
Skip to content