Skip to main content
Drukuj

DSCN95948 stycznia zielonecki chór młodzieżowy Fermata wraz z Orkiestrą Wieniawa oraz artystami Opery Krakowskiej Mileną Walosik oraz Rafałem Pawłowskim wystąpił podczas koncertu noworocznego w kościele pw. NMP Królowej Polski w Michałowicach. Orkiestrę prowadził Jarosław Ignaszak, chórem Fermata kierowała Anna Roj. Zaprezentowali się też wokaliści: Natalia Listwan, Kamila Morawska, Sebastian Szydło, Katarzyna Fiedor i Gabriela Jeleń. W repertuarze znalazły się kolędy i piosenki świąteczne.

Orkiestra Wieniawa z Raciborowic w gminie Michałowice jest finalistą wielu konkursów krajowych i zagranicznych: w Niemczech, Finlandii, Irlandii, Luksemburgu, Hiszpanii i Chinach. Występowała z gwiazdami: Zbigniewem Wodeckim, Alicją Majewską, Krystyną Prońko, Marią Sadowską. W 2014 roku 20-lecie istnienia uczciła koncertem w Filharmonii Krakowskiej. Obecnie zespół liczy ponad 50 muzyków.  Zespół Fermata powstał przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach w 2007 roku i liczy obecnie ponad 70 osób w wieku od 8 do 25 lat. Zespół był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na konkursach w Polsce, w ubiegłym roku koncertował też we Francji.
8 marca w programie koncertu znalazły się utwory świąteczno-noworoczne, zarówno bardzo znane polskie kolędy, jak Przybieżeli do Betlejem, Z Narodzenia Pana, Mędrcy świata, a także  mniej znane szerokiej publiczności utwory angielskojęzyczne: O Holy Night, Oh With The Snow, czy kolęda w języku czeskim Pujdem Spolu do Betlejema. Dwugodzinny koncert był prawdziwą muzyczną ucztą dla publiczności, która po brzegi wypełniła michałowicką świątynię.

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN9573
DSCN9587
DSCN9591
DSCN9597
DSCN9603a
Skip to content