Skip to main content
Drukuj

mos26.05dDSCN0273

 

Z okazji Dnia Matki Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji Zielonkach oraz Zamek Korzkiew postanowiło zaprosić mamy i nie tylko do XIV-wiecznej warowni na kameralne spotkanie z  muzyką. 26 maja wystąpiła Smyczkowa Orkiestra Kameralna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pod batutą Małgorzaty Tęczyńskiej-Kęski.

Salę kominkową wypełnili melomani z okolic korzkiewskiego zamku, w tym z sąsiednich miejscowości, mamom towarzyszyły dzieci. Niektórzy mieszkańcy na to spotkanie czekali od roku ubiegłego, kiedy to po raz pierwszy spotkali się z uczelnianą formacją muzyczną.
Orkiestra rozpoczęła od sonaty W.A. Mozarta na fagot i wiolonczelę – na tym pierwszym instrumencie zagrała Ewa Piątek, na drugim – Katarzyna Krawczyk.  
Orkiestra dyrygowana przez Małgorzatę Tęczyńską-Kęskę wykonała, głównie na instrumentach smyczkowych – „Tańce rumuńskie” Beli Bartoka, „Escolaso” Artura Piazzoli. Z bardziej współczesnych „Trzy utwory w dawnym stylu” Henryka M. Góreckiego. Najbardziej spodobała się słuchaczom „Orawa” Wojciech Kilara, która również dyrygent wykonywała na skrzypcach. Orkiestra bisowała z dedykacją dla mam „Viva la Vida” z repertuaru zespołu Coldplay. A żeby ojcowie nie byli pokrzywdzeni, im dedykowano jeszcze raz wykonany finał „Orawy”.
Grają u nas studenci politechniki, AGH, UJ, ale trzon stanowi Uniwersytet Pedagogiczny, muzycy są po pierwszym, drugim stopniu szkoły muzycznej, ale i po Akademii – przedstawia orkiestrę M. Tęczyńska-Kęska. Z 22-osobowego składu orkiestry, który stale się powiększa, zabrakło w niedzielę tylko jednej osoby.
Wszystkie mamy na koncercie w imieniu organizatorów przywitała Katarzyna Żak. Mamom życzymy, aby z dziećmi zawsze układało się koncertowo.

Więcej zdjęć: tutaj
IO

 

Skip to content