Skip to main content
Drukuj

koncert cecyliańskiStarostwo Powiatowe w Krakowie zaprasza na „Koncert Cecyliański”, który odbędzie się w niedzielę 15 listopada w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie (ul. Augustiańska 7), o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Wystąpią: Młodzieżowy Chór Fermata z Zielonek, Chór Psallite Deo z Bibic, Chór Voci di San Francesco z Zabierzowa, Chór Chopiniada z Krakowa, Chór Harfa z Krakowa, Chór Kameralny Parafraza z Krakowa, Orkiestra Wieniawa z Raciborowic oraz instrumentaliści z orkiestr Wola z Woli Zachariaszowskiej i Sygnał z Radziszowa.

Koncert będzie zwieńczeniem trzydniowych warsztatów muzycznych, do których zaproszeni zostali instrumentaliści oraz chóry działające na terenie powiatu krakowskiego i miasta Krakowa. Warsztaty odbywają się również w Zielonkach, w Centrum Integracji Społecznej. Projekt powstał z inicjatywy osób zakochanych w muzyce i wspólnym jej tworzeniu. Opiekę artystyczną nad całością przedsięwzięcia sprawuje prof. Stanisław Krawczyński, znany i ceniony dyrygent oraz pedagog z Akademii Muzycznej w Krakowie, który również zadyryguje koncertem.
Program zadedykowany został św. Cecylii, patronce chórów, muzyków oraz zespołów muzycznych. Podczas koncertu usłyszymy:

Marc-Antoine Charpentier – Preludium do Te Deum
Jacob de Haan – Missa Brevis
Charles Gounod – Hymn ku czci św. Cecylii
Henryk Mikołaj Górecki – Ciebie na wieki wychwalać będziemy z Pieśni Maryjnych  op. 54
Henryk Jan Botor – O, sancta Caecilia (premiera utworu napisanego specjalnie na koncert).

Przed koncertem odbędzie się prezentacja albumu fotografii zabytków sztuki sakralnej „Pośród sztuki nadzieja” autorstwa Bożeny Piłat i Wojtka Kowalczyka.

Close Menu
Skip to content