Skip to main content
Drukuj

1Rak piersi

 

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach przyłączyło się w tym roku do październikowej kampanii walki z rakiem piersi. 24 października w Centrum Integracji Społecznej zorganizowano spotkanie dla Pań pod hasłem „dokonaj dobrych decyzji dla dobra swoich piersi”, na które zaprosiliśmy mieszkanki gminy Zielonki.

Statystyki są bezwzględne, każdego roku w Polsce wykrywa się około 14 tys. nowych zachorowań na raka piersi u kobiet. Połowa z tych pań nie ma szans na przeżycie, bo choroba wykryta zostaje u nich zbyt późno – przedstawiła w swojej prelekcji lek. med. Lucyna Szerłomska-Łoś. Pani doktor pokazała zaproszonym paniom jak powinno wyglądać samobadanie piersi i jak ważna jest obserwacja swojego ciała. Odzew wykładu był natychmiastowy, bowiem wizytę u lekarza zadeklarowała prawie każda pani, która wysłuchała z uwagą prelekcji.
Następnym punktem kampanii w Zielonkach było wystąpienie trzech pań z butiku Adore z Krakowa, które opowiedziały o tym, że prawidłowo dobrany biustonosz może mieć pozytywny wpływ na walkę z rakiem piersi. Brafitterki Agnieszka Styrczula, Karolina Gola i Elżbieta Giesko profesjonalnie podeszły do tematu i przywiozły ze sobą produkty, które naturalnie można było przymierzyć i dopasować do siebie w garderobie.
W trakcie przymiarek przedstawicielki firmy Mary Kay na czele z Anetą Sum dbały o to, by każda Pani na spotkaniu miała zrobiony makijaż i pielęgnację kosmetykami tej firmy. Takie zabiegi odprężyły Panie po całym tygodniu pracy i relaksująco przygotowały do weekendu. Nad bufetem czuwała Iwona Knapik z Cafe Carmen, która zaopatrzyła wszystkich w finezyjne słodkości. Wieczór był okazją do spotkania w kobiecym gronie, rozmowy, wymiany poglądów co służy integracji z innymi mieszkańcami. Takie spotkanie uświadamia, że warto badać piersi samemu oraz nie zwlekać z wizytą u lekarza, by rak piersi nie oznaczał wyroku.

2Rak piersi

3Rak piersi

4Rak piersi

Skip to content