Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

Juromania info wwwPodczas Juromanii zapraszamy również na quest – bezpłatną grę terenową z zagadkami i skarbem pt. „Z Eleonorą Wodzicką spacer po Korzkwi”, do której wystarczy ulotka lub aplikacja mobilna „Questy – Wyprawy Odkrywców”. Wyprawa z Eleonorą Wodzicką jest dostępna od 2018 roku, ale niedawno została odnowiona i skarb zmienił lokalizację, tym bardziej więc warto udać się na spacer questem w najbliższy weekend. W trakcie godzinnego spaceru z zagadkami można w atrakcyjny i innowacyjny sposób odkryć historię kościoła i zamku w Korzkwi. Aby grać, wystarczy wydrukować ulotkę questu ze strony: https://questy.com.pl/quest/z-eleonora-wodzicka-spacer-po-korzkwi lub przyjść po nią na stoisko „Questów Wypraw Odkrywców”, bądź też zainstalować bezpłatną aplikację mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców” i z nią ruszyć na wyprawę. Zachęcamy również, by skorzystać z innych jurajskich questów podczas Juromanii.

Od 18 września będzie dostępnych aż  8 nowych gier w atrakcyjnych miejscach regionu: Pieskowej Skale, Ojcowie, Olkuszu wraz z zamkiem w Rabsztynie, Tenczynku wraz z zamkiem Tenczyn, Dolinie Będkowskiej, Zamku Bydlin, Alwerni i Skale. To 6 tras pieszych i 2 rowerowe z zagadkami i skarbem na końcu:
•    Tenczyn, Tenczynek… Podróż na Zamkową Górę: trasa rowerowa z Tenczynka do Zamku Tenczyn w Rudnie
•    Historia wspaniała Zamku Pieskowa Skała: trasa piesza wokół Zamku, opowiadająca jego historię
•    Ze Srebrnego Miasta do Kruczej Skały: trasa rowerowa z centrum Olkusza, przez Silver Park do Zamku w Rabsztynie
•    Sekrety historii i przyrody Ojcowa: trasa piesza z centrum Ojcowa do Bramy Krakowskiej
•    Tajemnice Doliny Będkowskiej: trasa piesza z Jaskini Nietoperzowej na polanę pod Sokolicą
•    Wędrówka po skarby historii Bydlina: trasa piesza z centrum Bydlina do Zamku
•    Spacer po Skale: trasa piesza po centrum Skały
•    Od La Verny do Alwerni: trasa piesza po centrum AlwerniNa uczestników zabawy, którzy wezmą udział w weekendowych wydarzeniach czekają dodatkowe nagrody – kubki, podkładki do pisania, długopisy i inne.
Stoiska Questów będą dostępne w następujących miejscach:
•    19 września w Zamku Tenczyn w Rudnie, w Dolinie Będkowskiej przy Brandysówce, przy Zamku w Bydlinie (gmina Klucze), przy stawach pstrąga w centrum Ojcowa
•    20 września w parku pod Zamkiem w Korzkwi, na dziedzińcu Zamku w Pieskowej Skale, przy Chacie Kocjana w pobliżu Zamku w Rabsztynie, w Dolinie Będkowskiej przy Brandysówce.
Więcej o Juromanii z Questami, w tym o zasadach konkursów, nagrodach i dostępnych questach, na stronie: https://questy.com.pl/aktualnosci/juromania-z-questami-19-20-09-2020

Skip to content