Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

Wspólnemos

 

Gratulujemy orkiestrze „Wola” trzeciego miejsca w kategorii orkiestr dużych w 55. Konkursie Orkiestr Dętych Ziemi Krakowskiej, który miał miejsce w niedzielę 9 czerwca w Więcławicach (gmina Michałowice). Formacja już po raz trzeci z rzędu utrzymuje się na podium prestiżowego konkursu.

 

Osiągnęli tak dobry wynik wykonując:Alte Kameraden Swing”, „Free world fantasy” i „God Save de Queen”. Jurorzy: Paweł Joks, Grzegorz Duchnowski i Benedykt Matusik po przesłuchaniu 25 zespołów wyłonili zwycięzców, wśród orkiestr małych zwyciężyła Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej; średnich: Gminna Orkiestra Dęta z Zabierzowa. Naszą orkiestrę wyprzedzili godni rywale: Orkiestra Dęta „Wieniawa” z Raciborowic (I miejsce) i Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Świątniki (II miejsce). Trzecie miejsce przypadło „Woli” w udziale ex equo z Orkiestrą Dętą „Grobla” z Grobli.

Już nie możemy doczekać się letnich koncertów orkiestr dętych z Korzkwi, Woli i Zielonek oraz zespołu „Sekret” z Brzozówki, o których informację znajdziecie: tutaj.

Red.

Skip to content