Skip to main content
Aktualności

Hej, kolęda, czyli o kolędzie w Woli Zachariaszowskiej słów kilka

Drukuj

Tradycją już staje się kolędowanie w Woli Zachariaszowskiej w Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, jednak w tym roku koncert był szczególny. Po uroczystej Mszy Świętej w kaplicy parafialnej ksiądz Michał Kowalski, pomysłodawca koncertu zaprosił wszystkich do sali gimnastycznej zespołu szkół w Woli Zachariaszowskiej. Tam właśnie odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP „Wola”, chóru szkolnego przygotowanego przez panią Agnieszkę Jurkiewicz oraz zespołu wokalno-instrumentalnego „Fermata”, działającego w centrum Kultury w Zielonkach pod opieką Anny Roj. Gospodarzem koncertu był dyrektor zespołu szkół pan Zbigniew Marszałek.

 


Koncert rozpoczął się od występu Orkiestry Dętej pod batutą pana Lecha Wnuka. Orkiestra zaprezentowała najpiękniejsze kolędy polskie w bardzo ciekawy sposób. Publiczność mogła podziwiać piękne brzmienie instrumentów dętych, prezentujących się w partiach solowych. Jednak nie tylko to urzekło wielu, którzy przybyli na koncert. Okazało się bowiem, że członkowie orkiestry nie tylko świetnie grają ale także pięknie śpiewają!  Instrumentaliści na przemian grali i śpiewali kolejne zwrotki tradycyjnych kolęd.

Kolejnymi wykonawcami były dzieci ze szkoły w Woli Zachariaszowskiej przygotowane przez panią Agnieszkę Jurkiewicz, nauczycielkę muzyki. W repertuarze chóru znalazły się pastorałki i popularne piosenki o tematyce świątecznej. Niejeden słuchacz zatęsknił za białą zimą słuchając między innymi piosenki „White Christmas” czy popularnego „Jingle Bells”.

Następni wykonawcy przenieśli słuchaczy w odległe kolędowe zakątki Europy. Na scenie zaprezentował się zespół wokalno-instrumentalny „Fermata”, prowadzony przez Annę Roj. Oprócz tradycyjnych kolęd i pastorałek zespół wykonał kilka kolęd obcojęzycznych. Szczególnie spodobał się fragment kantaty świątecznej, w którą wplecione były trzy kolędy hiszpańskie oraz wesoła czeska kolęda „Pujdem Spolu do Betlema”.

Na zakończenie koncertu wspólnie wykonano kolędy „Jezusa Narodzonego”, „Mędrcy Świata” oraz „Dzisiaj w Betlejem”. Bardzo serdecznie gratulujemy organizatorom, wykonawcom oraz młodzieży ze szkoły w Woli Zachariaszowskiej za przygotowanie koncertu.  Oczywiście to nie koniec kolędowania w naszej gminie. Już niedługo, bo 22 stycznia w CIS w Zielonkach zespół Fermata oraz Orkiestra Dęta OSP „Wola” zaprezentuje swój repertuar kolędowy! Zapraszamy! Niech dobra nowina o Narodzeniu Małego Dzieciątka gości w naszych sercach!

AR

 

Close Menu
Skip to content