Skip to main content
Drukuj

Na pierwszy piknik rodzinny w Owczarach zaprosił sołtys Owczar i przewodniczący Rady Gminy Zielonki Ryszard Krawczyk we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach na teren budynku wielofunkcyjnego w centrum Owczar w niedzielę 18 lipca. Na gości wytrwali gospodarze z sołtysem na czele czekali od 10.00 do 19.00 mimo dwugodzinnej ulewy, która przerwała, ale nie zakończyła, zabawy.

 

 

Zapewniono młodszym i starszym uczestników najróżniejsze atrakcje: występ orkiestry dętej i zespołu ludowego Zieleńczanie. Niedaleko sceny można było ozdabiać twarze farbkami, tworzyć biżuterię, ozdabiać ekologiczne torebki, podziwiać hafciarskie wyroby, a dzięki fundacji Aby Żyć zmierzyć ciśnienie i poradzić się w sprawach szczepień. Zamek dmuchany, zjeżdżalnia i kolejka też cieszyły, do czasu. Już koncert orkiestry dętej Wola z Woli Zachariaszowskiej pod batutą Lecha Wnuka przerwał deszcz, choć muzycy długo się nie poddawali. Młodsza i starsza grupa ślicznie po krakowsku ubranych Zieleńczan nie dała rady wystąpić.
Jednak na szczęście wraz ze słońcem wrócili goście, by tańczyć, rozmawiać, słuchać muzyki. Na pewno integrację wspomagały smakołyki z grilla, bigos oraz pyszne ciasta serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Owczarach. Na pamiątkę dla dzieci Centrum Kultury przygotowało kolorowanki z najciekawszymi miejscami w gminie, w tym znajdujący się tuż przy miejscu pikniku dwór w Owczarach.
Udało się również sprawdzić wiedzę mieszkańców Owczar na temat sołectwa. Uczestnicy musieli się wykazać wiadomościami m. in. na temat miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej i jej wyposażenia. Główną nagrodę, odtwarzacz DVD, wygrała pani Danuta Ozga z Owczar, której serdecznie gratulujemy.
IO

piknik_Owczary_2010

DSC_0039Wola
DSC_0055ulewa
DSC_0100czekamy_na_wystep
DSC_0104po_ulewie
DSC_0124na_trawie

334

Skip to content