Skip to main content
Drukuj

DSCN2865zmn28 lutego w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, będący eliminacjami do etapu powiatowego 59. Ogólnopolskiego Konkursu. Fragment prozy, wiersz lub piosenkę zaprezentowało 39 uczniów ze szkół naszej gminy.

 

Jury w składzie: Ilona Buchner, Diana Jędrzejewska – aktorki Teatru Groteska w Krakowie, Krzysztof Bochenek – przewodniczący jury, aktor Teatru Bagatela w Krakowie, oceniało uczestników nie tylko za recytację, ale też odpowiednią postawę i zachowanie na scenie.
Niełatwe zadanie spoczywa na nauczycielach, którzy przygotowują uczniów. Powinni oni  tak dopasować utwór do dziecka, aby nie był on dla niego niezrozumiały – podkreślił przewodniczący jury.
W kategorii recytacja – klasy I-III szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Jagoda Wiecha (SP Wola Zachariaszowska), drugie Wiktoria Sokołowska (SP Wola Zachariaszowska), a trzeciej nagrody nie przyznano. Wyróżnienie w tej grupie dostała Maria Kucab (Wola Zachariaszowska).
W kategorii recytacja – klasy IV-VI miejsce pierwsze należało do Bartosza Sioły (SP Owczary), drugie do Gabrieli Dobosz (SP Bibice), trzecie do Kacpra Owczarskiego (SP Wola Zachariaszowska). Bartosz Kolarski (SP Owczary), Natalia Zabiegaj (SP Bibice), Anna Adamczyk (SP Zielonki), Jakub Sobociński (SP Korzkiew) oraz Anna Klasa (SP Bibice) otrzymali wyróżnienia.
W kategorii recytacja  – gimnazjum pierwszą nagrodę otrzymała Monika Nowak (Bibice), drugą Izabela Kremer (Wola Zachariaszowska), trzecią Agnieszka Kania (Wola Zachariaszowska). Wyróżnienia dostali uczniowie z Woli Zachariaszowskiej: Julia Hamela i Maciej Piechota.
W kategorii poezji śpiewanej nie przyznano pierwszego miejsca. Na drugiej pozycji znalazła się Aleksandra Krzyworzeka (Gimnazjum Zielonki), a na trzeciej Agnieszka Łachowska (CKPiR w Zielonkach).
Organizatorem konkursu, jak co roku, było Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Zdenerwowanych artystów wspierała na scenie prowadząca Katarzyna Żak.
Dyplomy za udział w konkursie otrzymali wszyscy uczestnicy.  Osoby z nagrodami i wyróżnieniami, łącznie 15 uczestników, zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego, który odbędzie się już 6 marca w Mogilanach. Gratulujemy i życzymy im powodzenia!
Patrycja Sioła

Więcej zdjęć: tutaj

 

JagodaWiecha
Bartosz Sioła
monika nowak
Aleksandra Krzyworzeka
Close Menu
Skip to content