Skip to main content
Drukuj

rynek1

11 grudnia podczas Targów Bożonarodzeniowych na krakowskim Rynku Głównym zaprezentowała się gmina Zielonki. To okazja, by co roku pokazać szerokiej publiczności dziedzictwo kulturalne i dorobek artystyczny gminy. Na scenie wystąpiły grupy kolędnicze, wokalne i orkiestry dęte ze świątecznym repertuarem.


– Cieszymy się, że od lat możemy uczestniczyć w tym wydarzeniu, prezentując gminę Zielonki: osoby, zespoły, stowarzyszenia, ale także naszą kulturę i dziedzictwo, które są pielęgnowane w Zielonkach – mówił przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko.  Wszystkim obecnym bożonarodzeniowe życzenia przekazała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik – Życzymy dużego, dużego śniegu, ale też ciepła rodzinnego i by nikogo nie zabrakło w tym roku przy rodzinnym stole – mówiła.
Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na część artystyczną. Wystąpiły zespoły z gminy Zielonki: Orkiestra Korzkiew, Fermata, Orkiestra Dęta „Wola” z Woli Zachariaszowskiej, „Czerwone Korale”, grupa kolędnicza „Małe Herody” z Przybysławic, Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki, „Folklove”, Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek, grupa kolędnicza z Owczar, Koło Regionalne „Tradycja” z Trojanowic, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bibicach, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach oraz koła gospodyń wiejskich z Owczar, Woli Zachariaszowskiej i Brzozówki. Przerwę techniczną wymuszoną przez opady śniegu doskonale wykorzystał chór Psallite Deo, koncertując wśród ludzi zgromadzonych w krakowskich Sukiennicach.
Na stoisku promocyjnym Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach rozdawano m.in. świąteczne wydanie Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki oraz prezentowano szopkę krakowską wykonaną przez twórcę ludowego Janusza Macałę-Wrześniowskiego. Można było także nabyć świąteczne upominki, smakołyki oraz rękodzieło wykonane przez Stowarzyszenie Perła Pękowic, KGW Owczary i KGW Brzozówka.

– Stroiki przygotowywałyśmy podczas naszych spotkań – mówi przewodnicząca KGW Owczary Zofia Maj – Sprzedajemy także pieczone przez nas ciasta i pierniki w różnych kształtach i rozmiarach – dodaje.
TN, KB

Galeria zdjęć z wydarzenia – część 1część2.

Opisujemy: występy na scenie grup kolędniczych, wokalnych i orkiestr dętych.

rynek1

rynek3

rynek4

rynek5

rynek6

rynek7

Skip to content