Skip to main content
Drukuj

folkloveOd 10 września do 5 października potrwa głosowanie w III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do rozdysponowania jest 8 mln złotych. Mieszkańców naszej gminy zachęcamy do głosowania na projekt „Taniec i śpiew – zespół ludowy FOLKLOVE” (kod zadania KOM10). Udział w głosowaniu brać mogą mieszkańcy po ukończeniu 16 lat. Jak głosować? Oto jeden ze sposobów: kliknij miniaturę obok, wpisz swoje dane i aby zagłosować na projekt, który gorąco rekomendujemy, wybierz swój powiat (krakowski, bez m. Krakowa), a na liście projektów, która się wówczas rozwinie projekt o kodzie: KOM10. Więcej czytaj w rozwinięciu wiadomości.

Głosować można na trzy sposoby – na stronie bo.malopolska.pl, poprzez wrzucenie karty do urny w jednym z 15 punktów zlokalizowanych na terenie całej Małopolski lub przesłanie swojego głosu listownie na adres Urzędu Marszałkowskiego. Każdy mieszkaniec dysponuje jednym głosem i może go oddać na dowolne zadanie zgłoszone w jego subregionie. Chcąc oddać głos na ww. projekt papierowo możesz skorzystać z tej karty: pobierz.
Do zespółu Folklove należy młodzież w wieku od 16 do 25 lat, obecnie jest ich 22 osoby. Całość zespołu uzupełnia kapela ludowa, która składa się z 5 muzyków. Kapela gra na kontrabasie, skrzypcach, akordeonie, klarnecie i trąbce. Pieniadze pozyskane z budżetu obywatelskiego pozwolą na zakup strojów regionalnych dla zespołu ludowego i kapeli, zatrudnienie instruktora tańca ludowego i śpiewu oraz realizację Festiwalu Zespołów Ludowych we wrześniu 2019 roku na terenie Parku Wiejskiego w Zielonkach. 

plakatfolklove

Close Menu
Skip to content