Skip to main content
Drukuj

 

Fermata_1_2012Chór „Fermata” z Centrum Kultury w Zielonkach wystąpujący pod batutą Anny Roj został laureatem II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek w kategorii chórów. Ponadto dwie solistki, także podopieczne Anny Roj, doceniono na Małopolskim Konkursie Piosenki Europejskiej – Wiktoria Oliwa zdobyła I miejsce w kategorii solistów, Agnieszka Łachowska – miejsce II.  Gratulujemy!

 


 

 

Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek jest Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Chór „Fermata” wziął udział w przesłuchaniach, które miały miejsce 13 stycznia i znalazł się na liście laureatów, zdobywając  II miejsce. Przed zespołem z Zielonek znalazł się tylko chór „Jaszczwóry” z IV LO w Krakowie. Tym samym „Fermata” została zaproszona do udziału w koncercie laureatów, który odbędzie się w piątek 20 stycznia o godzinie 16.00 w IV LO w Krakowie.
Bezkonkurencyjne okazały się natomiast solistki z Centrum Kultury w Zielonkach, zdobywając podium Małopolskiego Konkursu Piosenki Europejskiej organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego w Krakowie. Jury postanowiło przyznać I miejsce w kategorii solistów Wiktorii Oliwie za piosenkę „Halleluja”, oraz II miejsce Agnieszce Łachowskiej za niemiecką piosenkę „Ein Bißchen Frieden” znaną w Polsce jako „Troszeczkę ziemi” z repertuaru Eleni. W przesłuchaniach wzięło udział 85 wykonawców.
Więcej informacji o zespole „Fermata” można znaleźć tutaj.
AR, AM

 

Fermata_2_2012

Wiktoria_Oliwa

Agnieszka_achowska2012

Close Menu
Skip to content