Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

50

 

Stowarzyszenie Zachariasz i ŚDS Wola Zachariaszowska we współpracy z powiatem krakowskim realizowały projekt przygotowany z myślą o podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Woli Zachariaszowskiej. Jego uczestnicy brali udział m.in. w warsztatach plastycznych i wycieczkach integracyjnych.

 

Projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej w Woli Zachariaszowskiej był realizowany od maja do września i składał się z czterech elementów. Pierwszym z nich były czerwcowe warsztaty plastyczne pt. „Kolory życia psychicznego”. W lipcu i sierpniu uczestnicy projektu spędzili czas w grocie solnej oraz na grze w kręgle. Ostatnim elementem były warsztaty plastyczne, które odbyły się siedzibie budynku ŚDS Wola Zachariaszowska.

– Uczestnicy zostali zmotywowani do malowania farbami akrylowymi dłońmi. Tworzono obrazy malując z użyciem słomek tzw. rozdmuchane farby. Nie zabrakło też wspólnych śpiewów z gitarą oraz tańców. Było wspaniale – co podkreśla Edyta Płaszewska-Putek koordynator projektu na zakończenie projektu.

  

Skip to content