Skip to main content
Print Friendly, PDF & Email

3 marca odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym w Bibicach. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział około 150 zawodników. Najstarszy miał 73 lata, a najmłodszy cztery. Na krótszym dystansie zwyciężyli Amelia Marszałek i Kamil Kawalerski, a na dłuższym Katarzyna Zajączkowska-Orłowska oraz Mateusz Roman.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych już na stałe wpisał się w kalendarz imprez patriotycznych i sportowych. Wydarzenie zostało zainicjowane w 2016 przez Piotra Pątko, a dziś jest organizowane przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach wraz z Fundacją Wolność i Demokracja. Uczestnicy biegu mają do wyboru dwie trasy, dłuższą 5-km oraz krótszą 1963 m. Ta ostatnia odnosi się do daty śmierci ostatniego  Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek.

—  Dziś możemy cieszyć się wolnością, którą zdobyliśmy również dzięki Żołnierzom Wyklętym. Oni o tą naszą wolność musieli walczyć bronią. Cześć i chwała Bohaterom – mówił radny gminy Zielonki i sołtys Bibic Tadeusz Łysek.

Na 1963 m wśród kobiet I miejsce zajęła Amelia Marszałek, II miejsce Kinga Tomaszewska, a III miejsce Jagoda Jaskiernia. Wśród mężczyzn I miejsce Kamil Kawalerski, II miejsce Szymon Wasil, a III Miejsce Wojtek Tomaszewski. Na 5 km wśród kobiet: I miejsce Katarzyna Zajączkowska-Orłowska, II miejsce Katarzyna Obirek, a III miejsce Joanna Pietrzak. Wśród mężczyzn: I miejsce Mateusz Roman, II miejsce Arkadiusz Dziuba, a III miejsce Michał Chuchmacz.

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zorganizowało wydarzenie przy współpracy z  sołectwem Bibice, harcerzami ze Szczepu Zielonego, OSP z Bibic oraz policją. To już kolejne biegowe wydarzenie w naszej gminie, we wrześniu zapraszamy na Bieg Marchewkowy do Zielonek.