Skip to main content
Drukuj

10 kwietnia odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem 36 uczestników rywalizowało w pięciu kategoriach.

Wydarzenie otworzyła Katarzyna Żak, wicedyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Powitała przybyłych gości, uczestników oraz komisję. W jury oceniającym zasiadły trzy osoby. Funkcję przewodniczącej objęła Anna Kończal-Bochenek, która jest absolwentką wydziału dramatu AST w Krakowie oraz laureatką m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu dla Aktorów.  W komisji zasiadła także Maria Wawreniuk – absolwentka PWSFTviT w Łodzi oraz Aleksandra Denkowicz – absolwentka I stopnia szkoły muzycznej.

Na konkursie najliczniejsze grupy uczestników pochodziły z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach – 16 osób oraz ze Szkoły Podstawowej w Bibicach – 9 osób.

Kategoria „Recytacja” była podzielona na trzy kategorie wiekowe. W klasach 0-III szkoły podstawowej I miejsce zajął Antoni Wolski, II Kornelia Dudej oraz III Barbara Sędzielewska – wszyscy z SP w Przybysławicach. W kategorii IV-VI klasa – I miejsce zajęła Lidia Basiura z SP Przybysławice, II Zofia Kapusta z SP w Bibicach oraz III miejsce Nadia Kozera z SP w Woli Zachairaszowskiej. VII-VIII I miejsce Julia Miękina z SP w Zielonkach, II miejsce Leoni Gell-Ślusarczyk z SP w Woli Zachariaszowskiej oraz III miejsce Izabela Wtorek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Lema w Bibicach.

Przyznano również nagrody w kategorii „Poezja śpiewana” oraz „Teatr jednego aktora”. W tej pierwszej ex aequo miejsce pierwsze zajęły Gabierla Maślej z SP w Woli Zachariaszowskiej i Julia Czekaj z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. W drugiej kategorii miejsce pierwsze zajęły Weronika Szymańska i Lidia Rij.

We wszystkich kategoriach recytatorskich, w każdej z grup wiekowych przyznano również wyróżnienia.

– Najważniejsze jest to, że próbujecie swoich sił i podejmujecie próbę zmierzenia się z występami przed publicznością – mówiła Anna Kończal-Bochenek po występach kolejnych grup, motywując jednocześnie uczestników do dalszego rozwijania swoich umiejętności w sztuce recytacji.

W tym roku uczestnicy najwięcej razy recytowali poezję Wisławy Szymborskiej, laureatki nagrody Nobla „za poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości”.

Protokół i informacje dotyczące wyników znajdują się pod linkiem.

MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Skip to content