Skip to main content
Drukuj

wakacje_1917

 

 

2 października w Kielcach miał miejsce Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce, w którym Anna Maciaś zajęła trzecie miejsce w konkurencji chodu sportowego na dystansie 3000m. To kolejny sukces młodej zawodniczki, 17 września w Rzeszowie Ania stanęła na podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, zajmując także trzecią lokatę.

 

 

 

 

Na Mistrzostwach Polski Młodzików Ania pokonała dystans 3 kilometrów w czasie 15 minut i 5 sekund, pozostawiając w tyle kilkanaście zawodniczek. Nie był to jej najlepszy czas na tym dystansie, jednak w niedzielę pozwolił na zajęcie podium. Gratulujemy!
Anna Maciaś od dawna ze sportem jest za pan brat. Zaczęła trenować chód sportowy jeszcze w I klasie szkoły podstawowej. Kiedy zabrakło innych chętnych do uprawiania tej dyscypliny, przerzuciła się na biegi przełajowe.  – Powróciłam jednak do chodu sportowego, bo podobał mi się ten sport – opowiada Ania.
Anna Maciaś jest bardzo aktywna, nie dosyć, że intensywnie trenuje chód sportowy w ramach klubu Korzeniowski.pl, godząc ćwiczenia z nauką w III klasie gimnazjum w Zielonkach, to jeszcze znajduje czas na grę w piłkę nożną i …próby chóru Mezzoforte.
Staram się wszystko godzić, Przed zawodami trenowałam codziennie, ale teraz muszę bardziej skoncentrować się na nauce – relacjonuje Ania. – W zasadzie w piłce nożnej znajduję czas tylko na mecze, na treningi już nie. Ania grywa w klubie „Victoria” Gaj, wcześniej zasilała szeregi żeńskiej ligi w Zieleńczance i Bronowiance. Jej ulubionym miejscem treningów jest Park Wiejski w Zielonkach. To tam pod okiem wieloletniej trenerki Moniki Bujas zdobywa mistrzowską sprawność w chodzie sportowym. Sport zabiera jej wiele czasu, ale co daje w zamian? – Satysfakcję, dobrą kondycję, wytrzymałość. Kształtuje też charakter, ucząc organizacji i zdyscyplinowania – relacjonuje Ania, która cieszy się z ostatnich sukcesów sportowych, podkreślając jednocześnie, że wiele zawdzięcza trenerce Monice Bujas i dyrektorowi Centrum Kultury w Zielonkach Markowi Płachcie, który wspiera ją i mobilizuje, a także towarzyszy podczas zawodów sportowych.
Ania przechodzi od stycznia do kategorii juniorów młodszych, rozpoczynać będzie treningi z myślą o kolejnych zawodach, teraz już jednak na dystansie większym – z 3 km na 5km.
Ania jest bardzo systematyczna, rzetelna i waleczna. Podium w memoriale im. Kusocińskiego, który jest nieoficjalnie traktowany jak mistrzostwa Polski, bo takowych nie ma w kategorii młodzików, jest uwieńczeniem Ani dotychczasowej pracy – mówi z dumą trenerka Monika Bujas.

AM

zmnAniaMwww2

 

/p

Close Menu
Skip to content